بهینه سازی و یا سئو چیست ؟

بلاگ, بلاگ سئو سایت مشهد

امروزه هر کسی که به سراغ تولید محتوا و توسعه کسب و کار خود در فضای اینترنتی می رود با عباراتی همچون: سئو چیست ؟ اگر به دنبال دیده شدن در گوگل هستید به دنبال سئو کار بروید. چگونه می‌توانیم سایت خود را سئو کنیم؟ مزایای سئو کردن سایت چیست؟ تکنیک‌های کلاه سیاه و کلاه سفید سئو چیست؟ و عباراتی از این قبیل مواجه خواهد شد. از آن‌جا که تمامی کسب و کارهایی که در گذشته به صورت فیزیکی در شهر خود فعالیت می‌کردند امروزه به دنبال راه اندازی وب سایت، پیج و یا یک کانال ارتباطی آنلاین با مخاطبین خود هستند، پس لازم است افراد با چگونگی راه اندازی فروشگاه اینترنتی و روش های دیده شدن در موتور های جستجو (سئو) به خوبی آشنا شود. در این مقاله از مجموعه مقالات گروه اتود با نحوه چگونگی سئو وب سایت در مشهد بیشتر آشنا می‌شوید.

ما در اتود تلاش داریم تا با به کاربردن اصول و قوانین سئو به دیده شدن شما در فضای دیجیتال کمک کنیم، به همین منظور یکی از رسالت‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود آگاهی بخشی به مخاطبین و همراهی آن‌ها در مسیر پر فراز و نشیب دیجیتال مارکتینگ در مشهد است. شما می‌توانید دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی لازم جهت توسعه کسب و کار خود، با ایجاد یک وب سایت سئو شده با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

[ مطالعه بیشتر: بهینه سازی و یا سئو وب سایت در مشهد چه کمکی به توسعه کسب و کارها در این شهر می کند؟ ]

سئو و گوگل

 

رابطه گوگل با بهینه سازی و سئو وب سایت مشهد

 

سئو یک نرم افزار و یا سخت افزار نیست که قابل خریداری باشد. سئو مجموعه‌ای از فعالیت‌ها است که منجر به جذب مخاطب بیشتر در نتیجه ی جستجوی کاربران موتورهای جستجو می‌شود. از بین موتورهای جستجو گوگل یکی از پرکاربرد ترین موتور‌ها است که با متد شایسته سالاری جایگاه وب سایت‌ها را تعیین می‌کند. شایسته سالاری به این معنا است که جایگاه‌ها قابل خریداری نیستند و تنها با به کاربردن اصول و قواعدی خاص می‌توان به آن‌ها دست یافت. حال سوال مهمی مطرح می‌شود این است که چرا جایگاه یک وب سایت اینقدر مورد تاکید است.

برای توضیح این سوال به بررسی آمار و ارقام میپردازیم؛ طبق گزارش یکی از معتبر ترین سایت‌های فعال در زمینه دیجیتال تحت عنوان Search Engine Land ، از کاربران اینترنت خواسته شد تا اعلام کنند از کدام موتور جستجو عموما استفاده می‌کنند و پاسخ 80 درصد افراد گوگل بود. این درصورتی است که میزان استفاده کاربران از موتورهای جستجوی دیگر نظیر یاهو بینگ و غیره زیر ده درصد بود. شاید به همین دلیل است که گاها موتور جستجو و گوگل مترادف هم به کار برده می‌شوند. حال که به پررنگ بودن نقش گوگل در زندگی روزمره انسآن‌ها پی بردیم به سراغ توضیح اهمیت جایگاه می‌رویم.

اهمیت سئو و کسب رتبه اول از گوگل

بر طبق آمار اکثر افراد بعد از جستجو فقط از 3 نتیجه اول موجود در صفحه اول بازدید می‌کنند و به ارزیابی همان وب سایت‌ها بسنده می‌کنند. و تعداد کمی تمامی نتایج صفحه اول را بررسی می‌کنند. این در حالی است که رفتن به صفحه دوم نتیج گوگل بسیار معدود است. پس با ارزش ترین جایگاه‌ها جایگاه اول و دوم و سوم در صفحه اول است.

دستیابی به جایگاه اول گوگل

 

دستیابی به صفحه اول گوگل با اصول سئو وب سایت مشهد

 

دستیابی به این جایگاه برای همه وب سایت‌ها امکان پذیر است. اما چگونه؟ جواب این سوال در دل سوال سئو چیست نهفته است. سئو مجموعه ای از فعالیت‌ها است که از مرحله طراحی وب سایت مشهد شروع می‌شود و در تمام مراحل از جمله تعیین استراتژی محتوا، تولید محتوا در مشهد، ادامه پیدا می‌کند تا به جایگاه بهتری در گوگل دست پیدا کنیم. پس برای دستیابی به جایگاه اول باید بدانیم سئو چیست ؟ قوانین و قواعد سئو را بلد باشیم و آن‌ها را به کار ببریم. البته راه دومی هم هست، راه دوم استفاده از یک تیم متخصص در این دیجیتال مارکتینگ و سئو است.

اهمیت دستیابی به جایگاه اول گوگل

 

سئو و بهینه سازی وب سایت مشهد | طراحی وب سایت مشهد | تولید محتوا مشهد

 

موتور‌های جستجو با الگوریتم‌های ویژه خود محتوایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که آن‌ها نیاز دارند، و گوگل با الگوریتم های ویژه خود توانسته است اعتماد کاربران را در رسیدن به پاسخ مناسب جلب کند. همین اعتماد باعث شکل گیری اعتماد مخاطب به سایت شما خواهد شد. این اعتماد نشان می‌دهد که ارزش سئو چیست و چرا تاکید بر به کارگیری سئو در طراحی سایت و … است.

[ مطالعه بیشتر: منظور از الگوریتم های گوگل چیست و چه کارایی دارند ؟ ]

کلید واژه‌ها و سئو

کلماتی که توسط کاربران جستجو می‌شوند تحت عنوان کلید واژه شناخته می‌شوند. سوال این است که تاثیر کلید واژه‌ها بر سئو چیست ؟ شما با استفاده از کلید واژه‌ها به گوگل کمک می‌کنید تا محتوا شما را به مخاطب نشان دهد و این برای گوگل بسیار ارزشمند است. حال اگر محتوای شما برای مخاطب جذابیت داشته باشد و مدت زمان حضور کاربر در سایت افزایش یابد گوگل برای محتوای شما امتیاز ویژه ای در نظر خواهد گرفت، و همین موضوع سبب افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد. به همین علت افزایش ترافیک حاصل از سئو بسیار ارزشمندتر از افزایش ترافیک حاصل از تبلیغات است.

زمان مورد نیاز به رتبه یک گوگل

 

اصول سئو در طراحی وب سایت مشهد

 

حال که به پاسخ سئو چیست ؟ رسیدیم می‌دانیم که با توجه به طی کردن فرآیند‌های مختلف نمی‌توان زمان دقیقی برای رسیدن به جایگاه اول گوگل بیان نمود، چرا که شما برای سئو کردن سایت با بیش از 200 فاکتور مختلف روبه رو هستید و بسته به نوع هدف گذاری‌های شما، پیشینه فعالیت شما در وب سایتتان و وضعیت رقبا این زمان برای هر فرد متغیر است ممکن است در نتیجه سه ماه فعالیت در یک حوزه موفقیت‌های چشمگیری به دست آورد در حالی که برای حوزه ای دیگر نیاز به یک سال زمان باشد.

هزینه سئو کردن یک وب سایت

سوال همیشگی صاحبین کسب و کار ها این است که اساس قیمت گذاری روی سئو چیست ؟ باید گفت که قیمت گذاری برای خدمات سئو مانند قیمت گذاری روی یک کالا نیست و در نظر گرفتن اینکه سئو مجموعه ای ازخدمات متنوع و تخصصی است و عموما نیاز به همکاری یک تیم متخصص دارد نمی‌توان برای سئو قیمت واحدی در نظر گرفت. شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ در قدم اول به آنالیز حوزه فعالیت شما می‌پردازند و بعد با در نظر گرفتن خدمات مورد نیاز شما برای توسعه کسب و کارتان هزینه حدودی خدمات را اعلام می‌کنند.

توسعه کسب و کار با استفاده از سئو

 

تاثیر تولید محتوا در مشهد بر رشد سئو وب سایت

 

می‌خواهیم به یکی از سوالاتی که در بین متقاضیان خدمات سئو بسیار پر تکرار است پاسخ دهیم، راه توسعه کسب و کار اینترنتی با استفاده از سئو چیست ؟

شما به این منظور باید به طور مستمر برای سایت خود تولید محتوا کنید. تولید محتوا بدون کپی کردن از مطالب و محتوا‌های موجود. دومین مورد که باید به طور مستمر انجام شود به روز کردن محتوا‌های قدیمی است. شما باید بر اساس اطلاعات، دانش و نیاز‌های مخاطبین محتوای خود را به روز کنید. باید بتوانید با روش‌های مختلف در مخاطب خود حس رضایت ایجاد کنید و محتوای خود را به نحوی تولید کنید که مخاطب تمایل به گشت و گذار در سایت شما را داشته باشد. این نکات بسیار با اهمیت هستند و روزانه بخش قابل توجهی از وقت شما را به خود اختصاص می‌دهند.

البته این در حالی است که شما آشنایی و تخصص کافی با سئو داشته باشید در غیر این صورت قبل از اقدام به سئو کردن سایت باید زمانی را برای یادگیری و شناخت سئو صرف کنید. این روال اصلا مناسب فردی با فعالیت تجاری و اقتصادی جدی نیست و معمولا موسسات شرکت‌ها صنایع و تجارت‌های جدی با برون سپاری این مهم از هدر رفت وقت جلوگیری کرده و طراحی و سئو سایت را به متخصصین سئو می‌سپارند. تیم اتود با به کار گیری متخصصین در حوزه‌های تولید محتوا، طراحی سایت مشهد ، سئو و کارشناسی شبکه‌های اجتماعی آماده ارائه خدمات در حوزه دیجیتال مارکتینگ به افرادی است که قصد به روز شدن و توسعه کسب و کار خود را دارند.

بخش پایانی

سئو چیست ؟ سوالی بسیار کلی در مورد دنیایی از اطلاعات است. شما با مطالعه مقاله استراتژی محتوا، تولید محتوا، طراحی سایت با بخش‌های دیگری از پرسش مهم سئو چیست ؟ آشنا خواهید شد، ضمنا اگر صاحب کسب و کاری در مشهد هستید و می خواهید مطالبی راجع به سئو وب سایت در مشهد بدانید همواره می‌توانید با دنبال کردن مقالات اتود به دانش بالایی در این زمینه دست یابید و با دانش کافی قدم در این راه پر سود و هیجان انگیز بگذارید.

× از اتود بپرس!