الگوریتم های گوگل چه کاربردهایی دارند

بلاگ, بلاگ سئو سایت مشهد

یکی از پر تکرار ترین سوالات این روزها برای تمامی افرادی که از موتور جستجوی گوگل استفاده ‌می‌کنند این است که الگوریتم های گوگل برای بررسی و امتیاز دهی به سایت‌ها و محتوا‌های بارگزاری شده چیست؟ قبل از اینکه به سراغ بررسی این موضوع برویم باید با نحوه عملکرد موتورهای جستجو آشنا شوید و بدانید که سئو چیست؟

گوگل به عنوان بزرگترین، محبوب ترین و پرکاربرد ترین موتور جستجوی جهان انتخاب شده است. اما اینکه چگونه گوگل به این جایگاه دست پیدا کرده است و یا اینکه الگوریتم ‌های مورد استفاده گوگل برای دست یابی به این موقعیت چیست ‌همیشه مورد سوال بوده است. چرا که دستیابی به پاسخ این سوال‌ها به دارندگان سایت‌ها قدرتی باور نکردنی در جذب مخاطب می‌دهد و کسب و کار‌ها با دانستن این الگوریتم‌ها ‌می‌توانند به فروشی باور نکردنی برسند. کلید این سوال در دست متخصصان سئو و تیم‌های دیجیتال مارکتینگ است.

[ مطالعه بیشتر: بهینه سازی و سئو وب سایت مشهد چه کمکی به توسعه کسب و کارها در این شهر می کند ؟ ]

اگر شما به تازگی فعالیت خود را در اینترنت آغاز کرده اید و به دنبال گسترش کسب و کار خود هستید و می‌خواهید توان فروش فروشگاه و یا شرکت خود را چندین برابر کنید، باید قبل از هر اقدامی با متخصصین سئو در تماس باشید. به این منظور شما ‌می‌توانید با برقراری تماس با مشاوران متخصص آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود از تخصص این تیم در زمینه‌های طراحی سایت، تولید محتوا مشهد، سئو وب سایت مشهد ، آنالیز داده‌های آماری سایت خود و… بهره مند شوید.

مقدمه

 

تاثیر الگوریتم های گوگل بر سئو وب سایت در مشهد

 

جالب است بدانید که این غول جستجوگر در ابتدا تنها یک پروژه دانشجویی بوده است. دو دانشجوی دکترا از دانشگاه استنفورد پروژه ای را آغاز کردند و در ابتدا موتور جستجوگر آن‌ها با امتیاز دادن به لینک‌های پشتیبانی سایت‌ها میزان اهمیت هر صفحه را بررسی و بر اساس اهمیت، صفحات را طبقه بندی ‌می‌کرند. این موتور جستجوگر ابتدا با دامنه google.stanford.edu استفاده ‌می‌شد و در سال 1998 با راه اندازی اولین دفتر کاری گوگل نام دامنه نیز به google.com تغییر پیدا کرد. گوگل در واقع برگرفته از کلمه گوگول است این کلمه به معنای عدد یک به همراه صد هزار صفر است و هدف از راه اندازی این موتور جستجو رساندن اطلاعات به سراسر دنیا بود.

الگوریتم های گوگل چیست ؟

وقتی عبارت الگوریتم های گوگل را به کار می‌بریم در واقع منظور مجموعه از دستور العمل‌هایی است که گوگل با به کار بردن آن‌ها صفحات وب، محتوا‌ها و … را ارزیابی ‌می‌کند و به آن‌ها امتیاز می‌دهد و بر اساس همان امتیاز‌ها آن‌ها را دسته بندی ‌می‌کند و در موقع مناسب به کاربر نشان می‌دهد. به منظور فهم نحوه عملکرد موتور های جستجو پیشنهاد می‌شود که مقاله مربوط به این موضوع را مطالعه کنید. شناخت این الگوریتم‌ها به افراد این امکان را می‌دهد تا محتوای خود را بر همان اساس تولید کنند و به راحتی بتوانند امتیاز کسب کنند. اما کار به همین راحتی نیست چرا که از الگوریتم‌های گوگل مانند رازی سر به مهر نزد صاحبین این موتور جستجو محفوظ هستند.

راه دستیابی به الگوریتم‌ ها گوگل

 

تولید محتوا در مشهد راه کسب الگوریتم های گوگل

 

راه دستیابی به الگوریتم های گوگل آسان نیست اما متخصصانی در این امر وجود دارند که با بررسی، تحقیق و آزمون و خطا به روند اصلی این الگوریتم‌ها دست می‌یابند. متخصصین سئو افرادی هستند که به تحقیق و پژوهش پیرامون الگوریتم‌ های گوگل می‌پردازند و ‌می‌توانند با دانش خود به بالاترین نتایج گوگل دست یابند. اهمیت دستیابی به اولین رتبه در نتیجه سرچ، آنجا مشخص ‌می‌شود که بر طبق آمار 80 درصد کاربران با اعتماد به گوگل فقط از 3 سایت اول دیدن ‌می‌کنند و به همین دلیل افراد به دنبال تخصص در زمینه سئو هستند تا بتوانند با دستیابی به رتبه‌های اول به قدرتی باور نکردنی در حوزه خود دست یابند.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا در مشهد چه کمکی به توسعه کسب و کارها در این شهر می کند ؟ ]

الگوریتم‌ های گوگل و کاربران

اهمیت دانش در زمینه الگوریتم های گوگل در این است که افراد برای یافتن پاسخ خود کمترین هزینه و وقت را صرف ‌می‌کنند تا به مرتبط ترین پاسخ‌ها برسند، و هرچه موتور‌های جستجو بتوانند پاسخ‌های مرتبط تری را به کاربر بدهند، کاربر اعتماد بیشتری به گوگل می‌کند و در نتیجه از نظر مخاطب قابل اعتماد ترین پاسخ از بین نتایج یک تا ده پیدا خواهد شد. همین موضوع است که رقابت بر سر کسب امتیاز از گوگل را بسیار جدی کرده است. چرا که بازدید وب سایت‌های موجود در صفحه اول نتایج جستجو افزایش چشم گیری خواهند داشت و این برای هر حوزه ای ایده آل ترین حالت ممکن است.

وظایف الگوریتم های گوگل

در ادامه به بررسی وظایف و حیطه فعالیت مهمترین الگوریتم های موتور جستجوگر گوگل خواهیم پرداخت.

پاندا

 

الگوریتم پاندا بررسی کیفیت تولید محتوا در مشهد

 

اولین الگوریتم که قصد معرفی آن را داریم الگوریتم پاندا است. ما با شخصیت سازی برای هر الگوریتم فهم رفتار آن را برای شما راحت تر خواهیم کرد. پاندا شخصیتی پژوهشگر است که به مطالعه همه محتوای سایت شما می‌پردازد و اگر با مواردی مقایر با قوانین گوگل همچون انتشار محتواهای بی‌کیفیت و یا کپی شده رو به رو شود واکنش نشان می‌دهد.

پنگوئن

 

الگوریتم پنگوئن بررسی اصول سئو در طراحی وب سایت در مشهد

 

الگوریتم بعدی الگوریتم پنگوئن است؛ این الگوریتم مانند دستگاه دروغ سنج است و هر گونه لینک و کلمه کلیدی دروغین را شناسایی ‌می‌کند. البته فعالیت این الگوریتم تنها به تشخیص دروغ محدود نمی‌شود این الگوریتم حتی اگر از یک کلید واژه بیش از اندازه مجاز استفاده کنید گزارش خطای شما را به گوگل خواهد داد و گوگل به وسیله کم کردن امتیاز وب سایت، شما را جریمه ‌می‌کند.

مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار و یا الگوریتم زرین پال مفسر است و عبارت‌هایی که کاربران جستجو ‌می‌کنند را تفسیر می‌کند تا مرتبط ترین نتایج را نشان دهد. الگوریتم های گوگل به حدی پیشرفته هستند که به عنوان مثال اگر شما عبارتی را ناقص و یا اشتباه جستجو کنید مرغ مگس خوار باز هم منظور شما از عبارت جستجو شده را متوجه ‌می‌شود و به شما در یافتن پاسخ درست کمک ‌می‌کند.

کبوتر

الگوریتم کبوتر دستور العملی است که به کاربران این امکان را می‌دهد که مکان مورد نظر خود را هر چه سریع تر پیدا کنند و نقش مهمی در یافتن مکان و سئو محلی دارد. فرض کنید که در یک ظهر تابستانی شما به دنبال یک نوشیدنی خنک هستید، گوشی خود را در می آورید و عبارت کافی شاپ را سرچ ‌می‌کنید. گوگل کبوتر را به کار می‌اندازد و به شما نزدیک ترین کافی شاپ‌های موجود را نشان می‌دهد. چیزی شبیه به معجزه…

 الگوریتم های گوگل بسیار زیاد هستند و موارد نام برده شده تنها بخشی از الگوریتم‌های شناخته شده هستند. شناخت این الگوریتم‌ها به شما در رسیدن به رتبه اول گوگل کمک شایانی ‌می‌کند. البته در نظر داشته باشید که کارشناسان این امر برای شناخت این الگوریتم‌ها هیچ گونه داده ای نداشته اند و تنها با بررسی‌های مداوم موفق به شناخت برخی از این الگوریتم‌ها شده اند و الگوریتم‌های گوگل دائما در حال تغییر هستند و شما برای رقابت در این دنیای بزرگ و موفقیت باید از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید.

سخن آخر

شناخت الگوریتم های گوگل برای افزایش ترافیک سایت بسیار حیاتی است. شما باید برای شناخت این الگوریتم‌ها به مطالعه دقیق و آزمون و خطاهای بسیاری بپردازید اما راه میانبر برای موفقیت اعتماد به آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ است. شما ‌می‌توانید برای مشورت با کارشناسان آژانس اتود ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در مشهد و آنالیز رایگان داده‌های خود همین حالا با تیم اتود تماس حاصل فرمایید.

× از اتود بپرس!