الگوریتم گوگل دنس | سئو سایت مشهد

الگوریتم گوگل دنس

یکی از مهم‌ترین الگوریتم ‌های گوگل ب ه‌منظور رتبه‌بندی وبسایت ‌ها الگوریتم گوگل دنس می‌باشد. گوگل برای آن که بتواند سایت‌های گوناگون را به بهترین شکل رتبه بندی کند، الگوریتم‌های متنوعی ایجاد کرده است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از تغییر جایگاه محتوای خود در گوگل ناراضی می‌باشید خواندن این مقاله را از دست ندهید چرا که کارشناسان دپارتمان سئو دیجیتال مارکتینگ اتود در این مقاله راه‌کارهای سازنده‌ای به‌منظور بهبود وضعیت وب‌سایت ارائه داده‌اند و تا حدی می‌توانند نگرانی شما را برطرف سازد.

مطالعه بیشتر: خدمات سئو سایت در مشهد چه کمکی به توسعه کسب و کارهای این شهر می کند ؟

مقدمه

الگوریتم رقص گوگل

الگوریتم گوگل دنس با هدف نشان دادن بهترین نتیجه به کاربران ساخته شده است. به عبارت ساده‌تر هنگامی‌که سایت تازه تأسیسی را راه‌اندازی می‌کنید گوگل نمی‌داند که محتوای وب‌سایت چقدر ارزشمند است. رفتار کاربر نسبت به محتوای سایت و صرف کردن زمان زیاد در صفحه سایت، گوگل الگوریتم گوگل دنس روی صفحه وب ‌سایت اجرا می‌کند و در نهایت موجب رشد شما می‌شود.

در نتایج نهایی موتور جست‌وجو این الگوریتم می‌تواند به راحتی موجب ارتقاء جایگاه یک سایت یا موجب تنزل جایگاه سایت شود به همین علت این موضوع باعث شده این الگوریتم از اهمیت بالایی برخوردار شود. در هر سال به ‌طور میانگین گوگل دنس هر 36 روز یک ‌بار اتفاق می‌افتد که به وب‌سایت‌های جدید فرصت دیده شدن داده شود. در واقع این الگوریتم تغییراتی که در جایگاه وب‌سایت ایجاد می‌کند سبب می‌شود وب‌سایت رشد پیدا کند و اقدامات مثبتی را برای بهتر شدن وب‌سایت انجام شود.

مطالعه بیشتر: آشنایی با عملکرد الگوریتم های گوگل

الگوریتم گوگل دنس چیست؟

طبق این الگوریتم در فواصل زمانی کوتاه همه وب‌سایت‌ هایی که مورد ارزیابی گوگل قرار می‌گیرند احتمال نزول یا صعود رتبه آن‌ها وجود دارد. بدین معنا که ممکن است وب‌سایتی دارای رتبه خوبی باشد و در صفحه اول گوگل قرار گیرد و در مدت زمان کم به پایین‌ترین رتبه نزول پیدا کند و در صفحات آخر گوگل قرار گیرد. این رخداد را الگوریتم گوگل دنس می‌نامند. شاید برای شما جالب باشد که منشأ نام رقص گوگل یا google dance از کجا باشد؟ نام گوگل رقص از تغییر موقعیت صفحه وب‌سایت (ارتقا و نزول) در صفحه نتایج جست‌وجو گرفته شده است. این تغییر نوسانات طبیعی است و بدین معناست که صفحه شما مورد توجه قرار گرفته است.

اهمیت گوگل دنس چیست؟

دپارتمان سئو سایت مشهد

الگوریتم گوگل دنس از الگوریتم‌های مهم گوگل است که در نهایت می‌تواند موجب رشد سایت‌ها شود. امروزه برای صاحبین سایت‌ها و سئوکاران این الگوریتم موضوعی نگران کننده است چرا که ممکن است در یک روز کامل صفحه در نتایج جست‌وجو اولیه گوگل نباشد. برای استفاده بهتر از این الگوریتم باید تولید محتوای جذاب، کاربردی و مفید برای وب‌سایت خود داشته باشید.

هوش مصنوعی گوگل نمی‌تواند جای ذهن انسان را بگیرد و بنابراین متوجه موضوع ارزشمند بودن یا نبودن محتوا نخواهد بود و در نتیجه قادر به نمایش دادن آن در صفحات اول گوگل نیست. اساس کار گوگل رفتار کاربرانی است که وارد سایت شده و مدت زمان زیادی را صرف آن سایت می‌کنند پس برای کسب رتبه اول در گوگل، محتوایی باید تولید شود که برای کاربران ارزشمند و مفید باشد.

مطالعه بیشتر: خدمات ویژه طراحی سایت مشهد

روند تأثیرگذاری الگوریتم رقص گوگل بر سئو

در الگوریتم گوگل دنس، گوگل متوجه تغییرات سئو وب‌ سایت شده و ممکن است به‌طور موقت اثر منفی روی وب‌سایت بگذارد و در نتیجه آن را در رتبه پایین‌ قرار دهد. به عبارت ساده‌تر تغییر مثبت لزوما منجر به ارتقا رتبه نمی‌شود و ممکن است برعکس عمل کند. نکته مهمی که باید مد نظر قرار داشت این است که اگر به نزول رتبه صفحه خود واکنش نشان دهید گوگل فعالیت شما را پرچم گذاری کرده و تشخیص می‌دهد که برای رسیدن به صفحه اول در حال فریب دادن او هستید!

رسیدن به سئو خوب زمان می‌برد. به گوگل دنس اجازه ندهید استراتژی‌هایی که برای سئو سایت مشهد خود به‌کار برده اید آن ‌را تضعیف کند. قطعا گوگل رتبه شما را زمانی ارتقا می‌دهد که نوسانات را جدی بگیرید و اقدامات کیفی سئو رو انجام دهید.

به چه علت سایت با رقص گوگل مواجه می‌شود؟

سئو وب سایت در مشهد

عملکرد الگوریتم گوگل دنس و مدت زمان آن مشخص نیست. با توجه به بررسی‌های انجام شده موارد ذکر شده در ذیل سایت‌ها با این الگوریتم مواجه خواهند شد.
سایت‌هایی که با روش‌های کلاه سیاه، سئوی خود را پیش می‌برند.

  • سایت‌هایی که از محتوای تکراری استفاده می‌کنند.
  • سایت‌های تازه تأسیس
  • سایت‌هایی که از کلمات کلیدی جدید که برای گوگل ثبت نشده است استفاده می‌کنند.

طبق الگوریتم انجام تغییرات عمده در صفحات وب‌سایت موجب می‌شود که تغییرات زیادی را مشاهده کنید. یا به عبارتی دیگر الگوریتم رقص گوگل زمانی اتفاق می‌افتد که تغییرات و فعالیت‌های مثبت انجام شده در صفحات وب‌سایت بیشتر شود.

چه وبسایت‌هایی از رقص گوگل در امان هستند؟

با توجه به توضیحات بالا ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا ممکن است الگوریتم گوگل دنس در سایتی اجرا نشود؟ که پاسخ این سوال مثبت است. سایت‌هایی که دارای سئو داخلی و اصولی هستند و وب‌سایت‌هایی که از تکنیک سئو محتوا استفاده کرده و دارای محتوای با کیفیت هستند و هچنین لینک سازی داخلی و خارجی به صورت اصولی و استاندارد بهینه شده است از جمله مواردی هستند که از آسیب گوگل دنس به دور خواهند بود. برای آشنایی با مفاهیم سئو داخلی می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مطالعه بیشتر: سئو داخلی چیست و چه تفاوت هایی با سئو خارجی دارد؟

گوگل دنس در گذشته به چه صورت بوده است؟

آشنایی با الگوریتم های گوگل

در گذشته الگوریتم گوگل دنس به صورت دوره‌ای پس از بروزرسانی سایر الگوریتم‌ها (3 تا 5 روز) بود. در آن دوره گوگل آپدیت جدید را بر نتایج صفحات جست‌وجو اعمال می‌کرد و در نهایت کل صفحات ایندکس شده دچار نوسان می‌شد که تغیرات زیادی در نتایج حاصل شد.

در هنگام اجرای رقص گوگل چه اقدامی انجام دهیم؟

بعد از نزول رتبه اکثر صاحبین کسب‌ و کارها دچار سردرگمی و نگرانی می‌شوند و معتقدند که تلاش آن‌ها بی‌فایده بوده است در حالیکه این‌گونه نیست. هنگامی‌که الگوریتم گوگل دنس برای صفحات وب‌سایت رخ می‌دهد می‌توان از راه‌های زیر آن‌ها را به حالت قبل برگرداند: تولید و انتشار مداوم محتوای با کیفیت و منحصر به فرد، اصلاح و بهینه سازی، ایجاد تغییرات در سایت، تغییر در عنوان صفحه یا روش‌هایی چون رپورتاژ و تجربه کاربری.

مدت زمان رخ دادن رقص گوگل چقدر می باشد؟

تاثیر الگوریتم های گوگل در سئو سایت مشهد

زمانی الگوریتم گوگل دنس طولانی خواهد شد که گوگل نتواند با بررسی دقیق رضایت کاربران، موقعیت صحیحی برای سایت شما در نظر بگیرد. ممکن است این دوره چند روز تا چند ماه طول بکشد. اعداد و رقم دقیقی درباره دفعات یا مدت زمانی که نتایج جستجو را بالا و پایین کند وجود ندارد. اگر وب‌سایت شما در زمان کمی به صفحه اول رسید باید مدت زمان بیشتری صبر کنید تا ببینید که همچنان در ارتقا خواهید بود یا خیر.

اگر افت رتبه شما در نتیجه کلمات کلیدی باشد ضروری است بلافاصله مشکل را برطرف کرده و مجدد در اجرای الگوریتم قرار بگیرید. به‌طور کلی این الگوریتم سیستم پیچیده‌ای دارد بنابراین ضروریست که همواره اقدامات اصلی و استاندارد را برای سئو سایت مشهد در نظر بگیرید.

سخن آخر

در مقاله امروز آشنا شدیم که الگوریتم رقص گوگل یا گوگل دنس یکی از پیچیده‌ترین و ناشناخته‌ترین عملکرد گوگل برای رتبه دهی موقت و دائمی صفحه وب‌سایت است. گوگل با استفاده از این الگوریتم صفحات وب‌سایت را در مدت زمان کمی در نتیجه صفحه اول جستجو قرار می‌دهد تا براساس آن بتواند رفتار کابران را بسنجد که حق واقعی شما در کدام جایگاه می‌باشد. تولید محتوای با کیفیت، ترغیبان مخاطبان به تعامل بیشتر، رابط کاربری و تجربه کاربری از مواردی است که موجب کسب رتبه بالا می‌شود.

لازم به ذکر است که کسب رتبه بالا همیشه به معنای رضایت بخش بودن محتوا نخواهد بود. به عنوان مثال ایندکس نشدن، سئو منفی و… از مشکلاتی هستند که می‌تواند روی رتبه تاثیرگذار باشد.

از اینکه تا پایان این مقاله از مقالات آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود همراه ما بودید سپاسگزاریم. امیدواریم که مطالب برایتان آموزنده و کاربردی واقع شده باشد. اگر هنوز دارای ابهام و سوالی هستید می‌توانید با کارشناسان سئو سایت مشهد اتود فعال در زمینه ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ در مشهد تماس بگیرید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن