تولید محتوا ویدیویی | آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود

تولید محتوا ویدئویی

ما همیشه در تولید محتوا با این پرسش رو به رو هستیم که محتوا چه سهمی در دیجیتال مارکتینگ دارد چرا که پاسخ این پرسش ما را در تعیین وقت و بودجه استاندارد یاری خواهد کرد. تولید محتوا ویدئویی سهم قابل توجهی در پیشبرد اهداف دیجیتال مارکتینگ دارد و هر چه سهم محتوای تولیدی در توسعه دیجیتال مارکتینگ بیشتر باشد بالطلع هزینه و بودجه بیشتری برای تولید آن محتوا اختصاص خواهیم داد. درباره این موضوع به تفصیل در مقاله استراتژی تولید محتوا سخن گفتیم. ما در این گفتار به بررسی اهمیت و چگونگی تولید محتوا ویدئویی خواهیم پرداخت.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا در مشهد چه تاثیری بر توسعه کسب و کار ها در این شهر دارد ؟]

تولید محتوا ویدئویی

 

تاثیر محتوای ویدیویی بر افزایش فروش

در گذشته به دلیل کمبود امکانات تولید محتوا ویدئویی بسیار سخت و هزینه بر بود و تولید اینگونه محتوا محدود به ویدئو‌های تبلیغاتی برای تلویریون و فیلم های سینمایی و سریال‌ها بود. اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و ورود دوربین‌های دیجیتال به بازار، بستر تولید محتوا گسترده تر شد و افراد حتی برای ثبت خاطرات خانوادگی خود از این دوربین‌ها که برای عکاسی و فیلمبرداری مناسب بود استفاده می‌کردند. اما دیری نپایید که موبایل‌های دوربین دار جای دوربین‌های دیجیتال را گرفتند و حتی به تدریج بسیار بهتر از آن‌ها عمل می‌کردند. تا جایی که امروزه بسیار اند افرادی که به صورت تخصصی تولید محتوا می‌کنند و از گوشی موبایل به این منظور استفاده می‌کنند. در بین محتوا‌های تصویری که تولید می‌شود ویدئو از همه پر طرفدار‌تر است.

تاثیر گذارترین روش تولید محتوا

اگر به دنیال بهترین و تاثیر گذارترین روش تولید محتوا مشهد هستید تولید محتوای ویدئویی یکی از این روش ها است. فروشگاه های اینترنتی یکی از دسته هایی هستند که حتما باید در سبد محتوا خود تولید محتوا ویدئویی را داشته باشند چرا که از این طریق می توانند سریع تر و بهتر، با کیفیت بیشتر محصولات خود را به مشتری عرضه کنند و کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنند.

تولید محتوا ویدئویی و سئو سایت

 

تاثیر سئو در محتوای ویدیویی

گوگل برای بررسی و امتیاز دهی به سایت‌ها از الگوریتم های ویژه ای استفاده میکند و به هر نوع محتوایی امتیازی تعلق میگیرد. در حال حاضر گوگل به سایت هایی که از تولید محتوا ویدئویی به منظور بازاریابی محتوا استفاده می کنند توجه ویژه ای می کند و امتیاز قابل توجهی را برای این سایت ها قائل می شود.

[ مطالعه بیشتر: محتوای سئو شده چیست و استانداردهایی دارد ؟ ]

تولید محتوا ویدئویی و شبکه های اجتماعی

 

محتوای ویدیویی مخصوص شبکه های اجتماعی

به غیر از سایت شما می‌توانید بسترهای دیگری را هم به عنوان محل انتشار محتوای خود انتخاب کنید و همانطور که در مقاله های تولید محتوا و بازاریابی محتوا نیز اشاره شد می‌بایست قبل از اقدام به تولید محتوا بستر انتشار را انتخاب کنید و بر اساس استاندارد‌های همان بستر اقدام به تولید محتوا ویدئویی کنید. ویدئو ها در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام و… بسیار مورد توجه قرار می گیرند به طوری که ممکن است یک ویدئو در طی چند دقیقه هزاران بار دیده و به اشتراک گذاشته شود و اصطلاحا به صورت ویروسی پخش می شود. امروزه رقابت جدی بر سر تولید محتوا ویدئویی پر مخاطب است.

مطالعه بیشتر: مهمترین مزیت های طراحی سایت مشهد توسط اتود چیست ؟ 

کاربرد های تولید محتوا ویدئویی

 

کاربرد های محتوا ویدئویی

امروزه تولید محتوا ویدئویی کابرد های متفاوتی دارد. معرفی محصول، آموزش، وبینار، برندسازی محصولات و نام شرکت، افزایش نرخ فروش و … مواردی از اهداف کسب و کارها برای تولید محتوا ویدئویی است. طبق بررسی‌ها بیش از 70 درصد از مخاطبان قبل از خرید ویدئوهای را نگاه می کنند که حاوی روش استفاده محصول مورد نظرشان باشد و در نهایت اقدام به خرید می کنند. در نتیجه؛ صاحبین کسب و کار باید اطلاعات کاملی از محصول خود را به صورت ویدئو در اختیار خریداران قرار دهند و در تولید مختوا صادق باشند. اگر عمدا یا سهوا راجع به محصولی صادق نباشید به سرعت همین عدم صداقت به ضرر کسب و کار شما تمام خواهد شد.

تولید محتوا ویدئویی و آموزش

 

تاثیر محتوا ویدئویی در آموزش های آنلاین

دور از ذهن نیست که شما در ایران محتوایی آموزشی تولید کنید و شخصی در کشور دیگر از محتوای شما استفاده کند و به یادگیری تخصص مورد نظر شما بپردازد. این معجره عصر ارتباطات است. پس شما اگر حرفه ای را بلدید بهتر است از همین حالا اقدام به تولید محتوا کنید و منتظر مخاطبان خود از سراسر دنیا باشد، در همین راستا بهتر است برای حرفه ای شدن از آژانس‌های تولید محتوا کمک بگیرید. جدا از این، با وجود ویدئوهای آموزشی افراد با صرف هزینه و وقت کمتر با یک سرچ ساده با انواعی از محتواها مواجه می‌شود که حتی می تواند از بین آن‌ها انتخاب کند که کدام ویدئو را ببیند.

اهمیت تولید محتوا ویدئویی با کیفیت

در ابتدا فرض کنید که هر ویدئو یک کالا است که شما با انتخاب آن می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید و حتی آن را برای خود بردارید. حال پرسشی که مطرح می شود این است که شما در نگاه اول کدام کالا را انتخاب می کنید؟ قطعا کالایی که از لحاظ ظاهری مرغوب تر باشد را انتخاب می کنید و به بررسی آن می پردازید حال به موضوع اصلی برگردیم؛ هر محتوایی مانند یک کالاست که در وهله اول ظاهر آن بسیار حائز اهمیت است و هرچه قدر هم که محتوای تولیدی شما غنی باشد اما ظاهر مناسبی نداشته باشد بیش از نیمی از شانس خود را برای جذب مخاطب از دست داده اید.

توجه داشته باشید که ظاهر محتوا همه چیزی که به آن احتیاج دارید نیست، خود محتوا هم مهم است اما حداقل ترین کاری که می‌توان کرد طراحی ظاهر مناسب برای محتوا ویدئویی است.

نکاتی مهم برای تولید محتوا ویدئویی جذاب

در تولید محتوا ویدئویی نکاتی وجود دارد که در چشم بسیاری افراد دیده نمی‌شوند اما به کار بردن آن‌ها به دیده شدن ویدئو شما کمک شایانی می‌کند.

به کاربردن طنز

یکی از مهم ترین نکات به کاربردن طنز در دل محتوا است. طنز توجه ها را به خود جلب می‌کند و احساس صمیمیت ایجاد می کند، در این صورت مخاطب ویدئو را نگاه می کند متوجه طنز می شود و حس مثبتی به او دست می دهد و ویدئو را برای دوستانش به اشتراک می گذارد و بازاریابی از چشم مخاطب پنهان می‌ماند. اما به خاطر داشته باشید انتشار گسترده الزاما فروش گسترده به همراه نخواهد داشت. به منظور اثر گذاری بیشتر ویدئو و دستیابی به فروش رضایت بخش، تا حد ممکن محصول مورد نظر خود را در مرکز توجه نگه دارید و از معرفی مزایای ویژه محصول قافل نشوید.

همذات پنداری و برانگیختن احساسات

ویدئو هایی با مضامین انسان دوستانه بسیار مورد توجه مخاطبان قرار خواهند گرفت. به همین منظور برند ها خیلی از این برانگیختن احساسات مخاطبین برای اثر گذاری روی مخاطب استفاده میکنند. به عنوان مثال برند آلویز برای اثر گذاری روی مخاطب، ویدئویی با مضمون توانمندسازی دختران ساخت و منتشر کرد. این ویدئو به دلیل توجه ویژه به دغدغه مندی جامعه هدف این برند بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. امار و ارقام به این صورت است که این ویدئو 5/4 میلیارد بار به اشتراک گذاشته شد، 76 میلیون بار در یوتیوب دیده شد و تنها در آمریکا 290 میلیون بار در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد. حال شما اثر نکات زیر را بهتر درک میکنید.

سخن آخر

تولید محتوا دیگر یک کار سطحی و برای گذراندن اوقات فراقت نیست، بلکه شاهد استراتژی ها و پیچیدگی هایی هستیم که در نگاه اول از دید بیننده پنهان است اما اثر گذاری بسیار بالایی در روند موفقیت تولید محتوا خواهد داشت. ما در این گفتار به اهمیت تولید محتوا ویدئویی پرداختیم و با بیان نکاتی ریز و مهم تلاش کردیم تا شما را در تولید محتوای با کیفیت یاری کنیم. هر روز با ورود افراد جدید کار در این حوزه سخت تر و حرفه ای تر می‌شود، لزا برای موفقیت در این عرصه می باست از کمک افراد متخصص در زمینه دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد. تیم اتود فعال به عنوان آژانس دیجیتال مارکتینگ در مشهد یاری رساندن کسب و کارها در این مسیر را افتخار خود می داند. شما می توانید برای دریافت مشاوره حرفه ای و رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن