تولید محتوا اینستاگرام | آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود

تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا اینستاگرام در حال حاضر یکی از بهترین روش‌های مکمل درآمدزایی در بین کسب و کارها است. بررسی‌ها حاکی از آن است که در مقوله تولید محتوا مشهد، تولید محتوای با کیفیت و تداوم در آن رمز موفقیت صفحات محبوب اینستاگرام است. برای این نوع تولید محتوا استاندارد جهانی وجود ندارد به همین دلیل طیف متنوعی از محتوا‌ها در این اپلیکیشن قابل دسترس است که همواره برای عده‌ای از کاربران جذاب است. در این گفتار به اهمیت تولید محتوا اینستاگرام خواهیم پرداخت و شما با مطالعه این گفتار متوجه ضرورت حضور در دنیای دیجیتال به خصوص اینستاگرام خواهید شد.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا در مشهد چه تاثیری بر رشد کسب و کار های این شهر دارد ؟ ]

تولید محتوا اینستاگرام

راه های افزایش تعامل کاربران از طریق اینستاگرام

تولید محتوا به مجموعه‌ای از اطلاعات که در قالب متن، تصویر، فیلم و یا صوت که حامل پیامی برای مخاطب هستند گفته می‌شود. روزانه تعداد بسیار زیادی از کاربران اینستاگرام زمان قابل توجهی از روز خود را به چک کردن محتوا‌ی پیج هایی که دنبال می‌کنند می‌پردازند، همچنین زمان قابل توجهی را به گشت و گذار در بین محتواهای قسمت اکسپلور می‌گذرانند. با توجه به این گفتار تولید کنندگان محتوا باید به دنبال این باشند که محتوای آن‌ها مورد توجه مخاطبان ثابت پیج قرار بگیرد و در ادامه به اکسپبور برود. برای تولید محتوا اینستاگرام که مورد توجه مخاطبان ثابت و مخاطبان اکسپلور قرار بگیرد قواعدی وجود دارد که هر تولید کننده باید از آنها اطلاع داشته باشد.

[ مطالعه بیشتر: آشنایی با انواع و روش های تولید محتوا ]

اهمیت تولید محتوا اینستاگرام

طبق الگوریتم‌های اینستاگرام، کاربران بر اساس محتوا‌هایی که تولید می ‎کنند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اینستاگرام مجموعه امتیازات محتوا‌های کاربران را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و همین امتیازات تعیین کننده جایگاه محتوا و در نتیجه پیج‌ها در اینستاگرام است، به همین دلیل تولید محتوا اینستاگرام اهمیت قابل توجهی دارد. تولید محتوا به تنهایی باعث رشد پیج شما نمی‌شود، بلکه کیفیت محتوا هم بسیار ارزشمند است چرا که هر چه محتوا با کیفیت‌تر باشد بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد، و هر چه محتوا توجه بیشتری را جلب کند لایک و کامنت بیشتری دریافت می‌کند و امتیاز بالاتری را از اینستاگرام دریافت می‌کند، و هرچه امتیاز بالاتری کسب شود پیج شما توسط اینستاگرام به مخاطبان بیشتری از طریق اکسپلور معرفی خواهد شد و مشتریان بیشتری خواهید یافت.

پس در نتیجه؛ برای کسب در آمد در اینستاگرام یک زنجیره فعالیت در حال انجام است که حلقه اول این زنجیره تولید محتوا با کیفیت است.

[ مطالعه بیشتر: بهترین راه تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام چیست؟ ]

تعامل با کاربران به وسیله تولید محتوا اینستاگرام

 

تعامل با کاربران به وسیله محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام باید به نوعی باشد که باعث دریافت عکس العمل از مخاطب شود. به همین منظور روش‌های متفاوتی وجود دارد. روش هایی از قبیل لایک، کامنت، سیو، شیر، برای پست، و برای استوری نظر سنجی ، سوال ، ریپلای، یادآور با شمارش معکوس و… همه این ابزارها به شما کمک می‌کند که با مخاطب خود در ارتباط باشید و این احساس به مخاطب القا می‌شود که نظر او برای شما اهمیت دارد.

[ مطالعه بیشتر: بازاریابی محتوا چیست و نکاتی را باید در آن توجه کرد ؟ ]

نمونه ای از فعالیت‌های مورد نیاز برای تولید محتوا اینستاگرام

 به عنوان مثال تصور کنید که شما یک پیج کاری دارید که در آن پیج به معرفی محصولات خود و فروش آن‌ها می‌پردازید، شما محصولات جدید را از طریق پست به مشتریان معرفی می‌کنید عده‌ای لایک می‌کنند، عده‌ای کامنت می‌گذارند و قیمت محصول را جویا می‌شوند، عده‌ای آن پست را برای دوستان و آشنایان خود ارسال می‌کنند و عده‌ای جهت خرید اقدام می‌کنند. در قدم بعد شما می‌توانید پست خود را استوری کنید و با yes و no نظر سنجی کنید، هر محصول را در یک استوری گذاشته و این کار را تکرار کنید. در ادامه می‌توانید یک استوری بگذارید و از مخاطبان بخواهید اجناس مورد نیاز خود را در فیلد پاسخ برای شما یادداشت کنند و در استوری بعد تاریخ معرفی محصولات جدید را به صورت شمارش معکوس اعلام کنید.

این‌ها همه و همه جهت دریافت بازخورد از مخاطب جهت بهبود عملکرد پیج شما و دریافت امتیاز از اینستاگرام است. در این مثال ما با استفاده از تعدادی ابزار برای تولید محتوا به ساده ترین شکل ممکن و دریافت بازخورد از مخاطب استفاده کردیم، اما به خاطر داشته باشید که این ساده‌ترین راه با تعدادی ابزار محدود است، شما ابزار‌های بیشتری برای به کارگیری خلاقیت و تعامل با مخاطب دارید و می‌توانید از آن‌ها به شکل کارآمدتری استفاده کنید.

تولید محتوا اینستاگرام برای همه

 

تولید محتوا اینستاگرام برای همه کسب و کارها

نوع فعالیت افراد برای تولید محتوا اینستاگرام بسیار متنوع است. هر فرد، نهاد و یا شرکت به منظوری خاص از اینستاگرام استفاده می‌کند. در ادامه به بررسی انواعی از کاربرد‌ها در قالب مثال می‌پردازیم.

تولید محتوا اینستاگرام برای تشکل ها، انجمن ها و …

کسی که مسئول شبکه‌های اجتماعی انجمن علمی، تشکل دانشجویی و یا  از این قبیل فعالیت‌ها است از این بستر برای اطلاع رسانی برنامه‌ها، تجمع‌ها و… استفاده می‌کند و همچنین این پیج بستر ارتباط بیشتر با اعضا و معرفی انجمن و فعالیت‌ها با افراد دیگر است و از این طریق عضو گیری جدید انجام خواهد شد.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت مشهد چه کمکی به کسب و کارهای اینترنتی این شهر می کند ؟ 

تولید محتوا اینستاگرام برای کسب کارهای بزرگ و کوچک

 

محتوا اینستاگرام برای افزایش فروش کسب کارهای بزرگ و کوچک

در حال حاضر تولید محتوا اینستاگرام برای کسب و کارها مقوله‌ای جدی است، چرا که همانطور که گفته شد؛ بسیاری افراد وقت قابل توجهی را صرف محتواهای اینستاگرام می‌کنند پس این فرصت مناسبی برای کسب و کارها است که بتوانند از این طریق به رشد کسب و کار خود بپردازند. در این راستا ما شاهد کسب و کارهایی هستیم که نوپا هستند، اما با تولید محتوا با کیفیت در حال رقابت با کسب و کارهایی قدیمی هستند. کسب و کارها در این فضا در وهله اول برای معرفی خود به مشتریان از طریق معرفی محصولات، ارائه خدمات و کیفیت می‌پردازند و در وهله دوم بعد از شناخته شدن و جلب اعتماد به منظور افزایش فروش و رونق کسب و کار از تولید محتوا اینستاگرام استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید که کسب و کارهای قدیمی که در  فروش فیزیکی موفق بوده اند نیمی از این راه را رفته‌اند چرا که حداقل در بین دایره مشتریان خود شناخته شده‌اند و آن‌ها از کیفیت کار مطلع‌‌اند پس حالا با تولید محتوای ارزشمند کسب و کار خود را به روز نگه می‌دارند و کسب و کار خود را توسعه می‌دهند.

[ مطالعه بیشتر: محتوای B2C چیست و چه تفاوتی با محتوای B2B دارد؟ ]

تولید محتوا اینستاگرام برای بلاگر‌ها و اینفلوئنسرها

 

محتوا اینستاگرام و نقش بلاگر‌ها و اینفلوئنسرها

بلاگری امروزه به شغلی پر درآمد و پر طرفدار تبدیل شده است، اما این شغل هم مانند تمامی شغل‌ها پیچیدگی‌ها و سختی‌های خود را دارد. این افراد به دلیل داشتن مخاطبان زیاد و تاثیر‌گذاری که بر مخاطبان وفادار خود دارند بسیار مورد توجه کسب و کار‌ها برای معرفی محصولات هستند، به شکلی که کسب و کار‌ها از این افراد به صورت حضوری دعوت به عمل می‌آورند تا این افراد به معرفی کسب و کار آن‌ها بپردازند و یا با ارسال محصولات برای این افراد از آن‌ها درخواست معرفی محصول می‌کنند. توجه به بلاگر‌ها حتی فراتر از این رفته و دولت‌ها برای جذب توریست و یا حتی کمپانی‌های معروفی همچون NASA از ظرفیت بلاگر‌ها برای معرفی برنامه‌های خود به جهانیان استفاده می‌کنند.

تولید محتوا اینستاگرام و توسعه صنعت توریسم

بلاگر ها امروزه با اشتراک گذاری تجربیات خود از سفرهای مختلف کمک شایانی به این صنعت می‌کنند. این صنعت اینقدر توسعه یافته که تعدادی از بلاگر‌ها و اینفلوئنسر‌ها به تنهایی از پس تولید محتوا بر نمی‌آیند و از کمک شرکت‌های تولید محتوا مشهد و با مشورت از آن‌ها فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

دولت ازبکستان و اینفلوئنسرها

دولت ازبکستان با همکاری کنگره اینفلوئنسرهای دنیا World Influencers Congress  به جهت رشد صنعت گردشگری این کشور اقدام به دعوت اینفلوئنسرهای سراسر دنیا کرد و از آن‌ها خواست بعد از سفر به شهر‌های تاریخی سمرقند و بخارا و خوارزم از تجربیات خود محتوا تولید کنند و با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند.

Nasa و اینفلوئنسر‌ها

ناسا نیز در سال 2020 میلادی از اینفلوئنسرهای سراسر دنیا درخواست کرد که با پرکردن یک لیست جهت ثبت نام در برنامه تفریحی و معرفی شرکت کنند و از بین آنها 20 نفر را انتخاب کرد و آنها به nasa دعوت شدند و این اولین باری بود که ناسا برای معرفی برنامه های آینده خود از این روش استفاده کرد که اینها همه بیانگر اهمیت تولید محتوا اینستاگرام است.

سخن آخر

اینستاگرام امروزه بستر بسیار مناسبی برای درآمد و رشد است. ما در این گفتار به اهمیت تولید محتوا اینستاگرام پرداختیم و با ارائه مثال‌هایی سعی در ارائه راه‌کار برای تولید محتوا اینستاگرام کردیم. ما در مقالات آینده راجع به مهارت‌های تولید محتوا با شما سخن خواهیم گفت که قطعا در تولید محتوا اینستاگرام کارآمد خواهند بود پس در ادامه با تیم تولید محتوا اتود همراه باشید. برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان در حوزه دیجیتال مارکتینگ در مشهد با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن