تولید محتوا B2B

B2B در واقع مخفف عبارت (Business to Business Marketing) است. وقتی صحبت از بازاریابی می‌شود همه ما تصور می‌کنیم که یک سوی این بازاریابی یک شرکت تجاری است و در سوی دیگر مشتری قرار دارد، اما این تنها بخشی از از دنیای بزرگ و پیچیده تجارت است. بخش دیگر این دنیای پیچیده را تولید محتوا B2B یا Business to Business Marketing تشکیل می‌دهد.

تولید محتوا B2B به شما برای پیدا کردن بازارهای جدید کمک می‌کند. فروش و ارائه خدمات به مشتری نهایی بازار محدودی است که از یک تجارت شروع شده و به دایره مردم عادی محدود می‌شود، اما فروش از این روش وصل شدن به تجارت های دیگر و ورود به دنیایی جدید و پر مخاطب است. کارشناسان تولید محتوا به صاحبان کسب و کار ها مستقر در کلان شهرها تمرکز بر این مدل از تولید محتوا را توصیه می کنند.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا در مشهد چه کمکی به توسعه کسب و کارها در این شهر می کند؟ ]

تولید محتوا B2B

 

تولید محتوا شرکتی | آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود

فعالیت در حوزه تولید محتوا B2B آشنا شدن با تجارت‌های کوچک و بزرگ است که هر کدام از آن‌ها به شیوه خود ما را به مشتری‌ها و یا شرکت‌های تجاری دیگر معرفی می‌کنند. شما با ورود به حوزه تولید محتوا B2B بستر فعالیت خود را گسترده تر می‌کنید و از پتانسیل بازارهای مختلف برای فروش و رشد و پیشرفت خود استفاده می‌کنید. در این نوع بازاریابی سازمان‌ها به طور زنجیروار به هم متصل می‌شوند و در طول این زنجیره هر کدام به نوبه خود ارزشی به محصول نهایی برای ارائه محصول به مشتری اضافه می‌کنند. برای مثال برای تهیه کاغذ، چوب و الوار باید تهیه شوند، به کارخانه چوب بری رفته به اندازه‌های مورد نظر درآیند، بعد از این مرحله باید مواد اولیه به کارخانه کاغذ سازی و پس از فرآیندهای مختلف تبدیل به کاغذ شوند و به دست مشتری برساند.

در این مثال افراد و شرکت‌ها و کارخانجاتی که به صورت زنجیره وار باعث ساخته شدن کاغذ از چوب می‌شوند در جهت ارتقای محصول قدم برداشتند و در حلقه نهایی فروشنده است که با مشتری در ارتباط است. اما اگر B2B وجود نداشت کاغذی برای ارائه به خریدار نیز وجود نداشت.

باید دقت داشته باشید که در این نوع بازاریابی نسبت به فروش به مشتری خرد تبلیغات بسیار سخت‌تر است. در تولید محتوا شما نمی‌توانید از طریق رسانه‌هایی مانند تلویزیون محصول خود را به سایر شرکت‌ها معرفی کنید، این کیفیت شما است که باعث معرفی محصول یا خدمت شما به مخاطب نهایی می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم راه‌کارهای موثری را جهت مجاب کردن خریداران برای خرید محصول و یا استفاده از خدمات به شما آموزش دهیم.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا B2C چیست و چه تفاوت هایی با محتوای B2B دارد ؟ ]

سئو سایت و محتوا B2B

 

سئو سایت و محتوا B2B

مجاب کردن خریداران و دیگر شرکت ها از روش تولید محتوا B2B استراتژی‌های خاص خود را دارد؛ از جمله این استراتژی‌ها می‌‌توان به ارتقای سایت از روش سئو، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی و… اشاره کرد. در این راستا شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ می‌‌توانند به شما کمک شایانی بکنند. در واقع حرفه و تخصص شرکت های دیجیتال مارکتینگ کمک به دیده شدن و ارتقاء کسب و کار شما در فضای دیجیتال است.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا سئو شده چیست و چه کمکی به توسعه کسب و کارها می کند ؟ ]

اهمیت ایجاد سایت در تولید محتوا B2B

 

طراحی سایت در محتوا B2B

اولین قدم برای دیده شدن در فضای دیجیتال یک وب سایت اینترنتی است. شما با داشتن یک وب سایت اینترنتی برای شرکت خود و انجام اقداماتی روی آن می‌توانید در فضای دیجیتال ارتقا پیدا کرده و در دسترس مشتریان قرار بگیرید. با کمک از متخصصین امر سئو و مشاهده تاثیر سئو و بهینه سازی سایت می‌توانید از اهمیت این مهم مطمئن شوید. بازاریابی محتوایی، تبلیغات کلیکی، گوگل ادز، شبکه‌های اجتماعی و … همگی راه‌هایی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا به هدف خود که همان دسترسی به مشتریان است برسید.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت مشهد اصولی چه جایگاهی در تولید محتوا دارد ؟

یک راه کار موثر در تولید محتوا B2B

همچنین شما می‌توانید برای جذب مشتری با تولید محتوا B2B به بیان چگونگی راه اندازی شرکت خود بپردازید. با بیان داستان برند خود در وب سایت و با رعایت سئو می‌‌توانید در موتورهای جستجوی بیزینس در جایگاه خوبی قرار بگیرید و هنگامی که کاربران فضای مجازی در مورد تجارت شما کلمه ای را جستجو می‌کنند سایت شما به آن‌ها معرفی می‌شود. از این طریق شما می‌توانید به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشید، همچنین شانس بیشتری برای رسیدن به مشتری واقعی داشته باشید.

اهمیت وبلاگ نویسی

امروزه وبلاگ ها نیز به کمک ارتقاء بیزینس ها آمده اند و شما با وبلاگ نویسی در سایت می‌توانید کسب و کار خود را به راحتی به سایر شرکت‌ها معرفی کنید. استراتژی شما در نوع بهینه سازی وب سایت بسیار با اهمیت است، نکته مهم اما این است که در تولید محتوا B2B شما باید در مقایسه با رقیبان خود سایت حرفه ای‌ تر و قابل اعتماد‌ تری داشته باشید.

شما در وبلاگ نویسی با کمک ابزار‌های نوشتاری و کلید واژه ها می‌توانید در موتور جستجو گوگل جایگاه بسیار خوبی را به دست بیاورید و همیشه در کسب وکار خود پیشرو باشید چرا که امروزه موتور جستجوی گوگل پر کاربرد ترین و محبوب‌ ترین موتور جستجو در بین کاربران و در عین حال قدرتمند ترین و حرفه ای ترین ابزار برای کسب و کارها است. شما هم می‌توانید از قدرت گوگل برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید و به کسب و کار خود رونقی دوباره دهید. به یاد داشته باشید که تیم اتود با شناخت این راه با شما خواهد بود تا بتوانید حضوری حرفه ای در دنیای دیجیتال مارکتینگ داشته باشید.

اهمیت بازاریابی محتوایی در تولید محتوا B2B

 

اهمیت بازاریابی محتوایی در محتوا B2B

تبلیغات یکی از روش های موثر برای دیده شدن توسط مشتری است، اما تبلیغات نیازمند صرف هزینه بسیار بالایی است و نکته قابل تامل این است که با وجود صرف هزینه زیاد دیده شدن توسط تبلیغات موقتی است، اما شما با صرف هزینه برای تولید محتوا نیاز به صرف هزینه بالا برای تبلیغات ندارید و تاثیر بازاریابی از طریق تولید محتوا تاثیر بلند مدت است؛ دیده می‌شود تقریبا بیش از 20 درصد از شرکت‌های تجاری بودجه قابل توجهی را به تولید محتوا تخصیص می‌دهند، تا از طریق بازاریابی محتوا به هدف خود که همان تثبیت و ارتقا برند خود نیز هست برسند.

[ مطالعه بیشتر: بازاریابی محتوا چیست و نکاتی را باید در آن رعایت کرد ؟ ]

اهمیت رسانه‌های اجتماعی در محتوا B2B

 

اهمیت رسانه‌های اجتماعی در محتوا B2B

امروزه رسانه های اجتماعی مختلف به کمک کسب و کارها آمده اند تا مانند بازوی کمکی برای شما باشند که بتوانید با تولید محتوا اختصاصی و مناسب با نیاز بازار مورد نظرتان و بررسی بازخورد محتوا، مشتری مورد نظر خود را جذب کنید. برای تولید محتوا مشهد شما باید متناسب با رسانه ای که قصد انتشار در آن را دارید محتوا تولید کنید، مثلا برای انتشار در اینستاگرام محتوای متنی مناسب نیست؛ برای انتشار در اینستاگرام شما باید تلاش کنید تا بتوانید ترجیحا محتوایی ویدئویی اما کوتاه تولید کنید که در عین کوتاهی به نیاز مخاطب پاسخ دهد و اطلاعات مورد نیاز راجع به شرکت، خدمات و محصولات شما را به مخاطب منتقل کند.

سخن آخر

دنیای تجارت و بازاریابی دیجیتال بسیار گسترده و پیچیده شده است. برای فائق آمدن به مشکلات پیش روی شما روش‌های گوناگونی وجود دارد که ما در این گفتار به معرفی تولید محتوا B2B پرداختیم و تلاش کردیم با بررسی همه جانبه این موضوع شما را در این راه پر فراز و نشیب یاری کنیم. شما همواره می‌توانید برای دریافت خدمات حرفه ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ مشهد با شرکت اتود در ارتباط باشید و در زمینه کسب و کار خود در سطح جهانی مطرح شوید. برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن