بازاریابی محتوا

بلاگ, مقالات تولید محتوا

بازاریابی محتوا علمی نو ظهور در دنیای امروز ما است که با پر رنگ شدن عرصه‌های دیجیتال روز به روز نیاز کسب و کار‌ها به این علم بیشتر و بیشتر می‌شود. تولید محتوا در مشهد بدون در نظر گرفتن نکات بازاریابی محتوا منجر به افزایش ترافیک سایت و در نتیجه رونق کسب و کار نمی‌شود. کسب و کارهایی که با هدف دیده شدن و گسترش حوزه فعالیت خود با عرصه دیجیتال مارکتینگ می‌گذارند باید با دقت هر چه بیشتر به شناخت این نوع از بازاریابی بپردازند چرا که از این طریق می‌‌توانند فروشگاهی به وسعت ایران داشته باشند و به مصرف کنندگان کالای خود که ممکن است در دور افتاده ترین نقطه باشند بدون واسطه دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود به شما این است که به عنوان پیش نیاز بازاریابی محتوا به مطالعه مقالات استراتژی محتوا و تولید محتوا بپردازید و در ادامه با ما همراه شوید تا با چگونگی بازاریابی محتوا آشنا شوید.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا چه تاثیری بر رشد کسب و کارها در شهر مشهد دارد؟ ]

تاثیر بازاریابی محتوا بر رشد کسب و کارها

بازاریابی گستره عظیمی از استراتژی ها است که هر استراتژی کاربرد ویژه ای برای کسب و کار‌ها دارد و صاحبین مشاغل باید بر طبق نوع مخاطب، نوع محصول و خدمات یکی از انواع استراتژی‌های بازاریابی را انتخاب و برای رسیدن به هدف خود از آن استفاده کنند. در ابتدا شما باید به شناخت چگونگی تولید محتوا بپردازید چرا که تولید محتوا برای سایت به منزله چیدن آجر‌های یک دیوار برای ساخت یک قصر بزرگ است. شما اگر آجر‌های استاندارد و مرغوبی نداشته باشید و همچنین اگر آجر‌ها را طبق اصول روی هم قرار ندهید نه تنها قصر که حتی یک دیوار به تنهایی را هم نمی‌توانید بسازید.

تولید محتوا و بازاریابی محتوا

باید بدانید؛ تولید محتوا و بازاریابی محتوایی دو حیطه کاملا مرتبط هستند و اگر کسی قصد تولید محتوا به منظور رونق کسب و کار خود را داشته باشد باید هم گام با تولید محتوا، نکاتی که برای بازاریابی محتوایی لازم است را رعایت کند چرا که نمی‌توان به هنگام نوشتن متن و یا ساخت تصویر به آن بی اهمیت بود و در مرحله بعد از تولید محتوا به بازاریابی محتوا پرداخت، این کار باعث دوباره کاری و هدر رفتن وقت و انرژی تیم تولید محتوا شما خواهد شد. پس در تولید محتوا کمی عقب نشینی کنید، به دقت مسائل و نکات را رصد کنید و بعد اقدام به تولید محتوا کنید. در ادامه به تشریح نکات بازاریابی محتوا خواهیم پرداخت.

انواع بازاریابی محتوا

 

انواع راه های بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا بر اساس بستری که محتوا در آن منتشر می‌شود انواعی دارد. بازاریابی محتوا شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا سایت، بازاریابی محتوا ایمیل و… مثال‌هایی پر کاربرد از انواع محتوا هستند که هر کدام بسته به ماهیت خود با روش‌های گوناگون انجام می‌شوند.

مثال از چگونگی بازاریابی محتوا

برای درک بهتر این تفاوت فرض کنید که شما در حال راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید، در قدم اول بر اساس نوع مخاطب خود بستر مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید؛ به عنوان مثال شما یک فروشگاه فیزیکی بزرگ لوازم خانگی دارید و برآورد می‌کنید که عمده مشتریان شما بین سنین 25  تا 50 سال هستند و طبق بررسی افراد در این بازه سنی از اپلیکیشن اینستاگرام زیاد استفاده می‌کنند، پس استفاده از بستر اینستاگرام انتخاب درستی است. حال باید رصد کنید که چه نوع محتوایی مناسب اینستاگرام است. به طور معمول بهترین محتوا برای اینستاگرام یک ویدئو کوتاه است که بتواند نظر مشتری را در چند ثانیه اول جلب کند و در ادامه اطلاعات محصول را در اختیار مخاطب قرار دهد.

شما نمی‌توانید در اینستاگرام از متن‌های بلند و بالا استفاده کنید، پس ممکن است نتوانید اطلاعات کامل محصول، نوع گارانتی، شرایط برخورداری از گارانتی، نحوه کارکرد محصول و … را به مخاطب منتقل کنید، در این صورت بهتر است از یک وب‌سایت به عنوان مکمل برای تبدیل کردن مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل استفاده کنید. شما در این حالت در اینستاگرام ارتباط موثر را با مخاطب خود برقرار کرده اید و با کمک وبسایت اطلاعات کافی از محصول را به مشتری داده اید. حال مشتری شما متوجه می‌شود که شما به نیازمندی‌های او احترام می‌گذارید و برای سرمایه او احترام قائل هستید و مشتری به شما اعتماد خواهد کرد.

نقش محتوا در بازاریابی محتوا

 

نقش محتوا در بازاریابی محتوا

همانطور که گفته شد پایه و اساس این نوع از بازاریابی محتوا است و شما باید بدانید محتوای متنی فقط یک متن نیست بلکه متنی است که شما به وسیله آن با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنید و کاربر به وسیله آن ترقیب به خرید از شما می‌شود و با اعتماد و خرید از شما تجریه ای از خرید موفق اینترنتی خواهد داشت، و اگر این خرید خرید موفقی باشد علاوه بر اینکه در آینده مشتری وفاداری خواهید داشت به واسطه یک مشتری وفادار مشتری‌های جدید دیگری خواهید داشت.

نقش آژانس های تولید محتوا

 

آژانس تولید محتوا اتود

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به دلیل عدم شناخت کافی از فضای دیجیتال و نحوه صحیح حضور در این مسیر با شکست مواجه شده اند در صورتی که یک تیم حرفه ای تولید محتوا مشهد با شناخت چالش‌هایی که در این مسیر وجود دارد با تولید محتوا تخصصی هرگز در این مسیر با شکست مواجه نمی‌شوند و با تمرکز در این حوزه ابعاد مختلف را شناسایی می‌کنند و هر روز با توجه به نیازهای جدید بازار حرفی جدید برای گفتن به مخاطب و نفوذ و رقابت دارند.

از آنجایی که محتوا اصلی ترین راه ایجاد ارتباط با مخاطب است پس سرمایه گذاری در این حوزه و اعتماد به یک تیم دیجیتال مارکتینگ مشهد در واقع تضمین حضور در بازار و به روز رسانی کسب و کار است.

تضمین موفقیت

همه کسانی که پا به عرصه دیجیتال می‌گذارند موفق نمی‌شوند، چرا که دیده شدن در فضای دیجیتال در گرو شناخت نکات مهم و  داشتن تجربه کافی در آن است. شما باید به صورت مستمر اقدام به تولید محتوا کنید تا در بازاریابی محتوا به موفقیت دست یابید زیرا مخاطب هر روز انتظار محتوای جدید مطابق با دانش روز را دارد و همچنین هر روز مخاطبانی اضافه می‌شوند که با پرسونا آن‌ها محتوا تولید کنید؛ رقیبان شما برای طی کردن سریع این مسیر پر پیچ و خم، از تیم‌های حرفه ای برای تولید محتوا استفاده می‌کنند. تیم ‌های تولید محتوا که تحت عنوان شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ شناخته می‌شوند، با تجزیه و تحلیل دقیق بازار کار شما، رصد رقبا، رعایت اصول تولید محتوا و… به کمک کسب وکارها می‌آیند و نقشه راه را در اختیار شما می‌گذارند. تضمین موفقیت در بازاریابی محتوا اعتماد به آژانس های دیجیتال مارکتینگ است.

استمرار در تولید محتوا و بازاریابی محتوا

 

استمرار در تولید محتوا و بازاریابی محتوا

شما نمی‌توانید با سفارش چند محتوا و بارگزاری آن‌ها به جایگاه خوبی در گوگل دست یابید، یا ویو خوبی از اینستاگرام دریافت کنید؛ این تولید محتوا مستمر است که مخاطبان شما را افزایش می‌دهد و منجر به بازخورد خوبی خواهد شد. بازخورد خوب از تولید محتوا سبب دسترسی به مشتریان وفادار می‌شود؛ این همان بازاریابی محتوایی موفق است.

سخن آخر

ما در این گفتار به توضیح بازاریابی محتوا و ارتباط آن با تولید محتوا اصولی و تشریح چگونگی موفقیت در بازاریابی محتوا پرداختیم. شما می‌توانید همواره برای دریافت مشاوره تخصصی با متخصصان تولید محتوا در مشهد اتود تماس بگیرید. ما در اتود به دیده شدن و موفقیت کسب و کار شما کمک خواهیم کرد. تخصص ما ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ در مشهد به منظور رشد و توسعه کسب و کار های این شهر است.

× از اتود بپرس!