سئو محلی | سئو وب سایت مشهد

6 عامل مهم و تاثیر گذار بر سئو محلی چیست ؟

سئو محلی چیست ؟ اثرات سئو لوکال چگونه بر جذب مخاطب تاثیر گذار خواهد بود؟ توجه به لوکال سئو مناسب چه کسب و کار‌هایی است؟ این ها اولین سوالات ذهن افراد در مواجهه با سئو محلی است.  سئو لوکال در واقع همان سئو محلی است. توجه به این فاکتور مهم باعث بیشتر دیده شدن توسط مخاطبینی می‌شود که در دنیای بیکران اینترنت مخاطب بالقوه شما هستند. اگر در معرض دید مخاطبین بالقوه خود قرار بگیرید به راحتی مشتریان و یا بهتر است بگوییم مخاطبین خود را افزایش خواهید داد و می‌توانید راحت‌تر از دیگران به موفقیت برسید. با شناخت لوکال سئو و مشخص شدن تاثیر آن بر میزان موفقیت کسب و کار‌ها، افراد بر آن شدند تا بفهمند عوامل تاثیر گذار بر سئو محلی چیست ؟ و ما در این مقاله از مقالات آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود به شما کمک خواهیم کرد تا این عوامل را بشناسید و درآمد خود را متحول کنید. متحول شدن کسب و کار شما از طریق سئو سایت مشهد اتفاق خواهد افتاد.

مقدمه

توجه به سئو وب سایت مشهد امروزه به یکی از پرطرفدار ترین موضوعات در فضای مجازی تبدیل شده است، چرا که افراد مشاهده کرده اند، کسب و کار‌هایی که به طور تخصصی وب سایت خود را سئو می‌کنند، محتوای تخصصی تولید می‌کنند و با توجه به الگوریتم‌های گوگل به فعالیت خود ادامه می‌دهند، همیشه در صدر جستجو‌های گوگل هستند و همین موضوع سبب بهتر شناخته شدن آن‌ها می‌شود.

لازم به ذکر است که بر طبق تحقیقات، عموما کاربران گوگل تنها سه لینک اول نتایج سرچ را بررسی می‌کنند و عده کمی به نتایج دهم هم میرسند و آن‌ها را هم بررسی می‌کنند. اما تعداد افرادی که صفحه دوم را بررسی می‌کنند بسیار اندک اند، به طوری که معروف شده است که هر آن چیز که نمی‌خواهید کسی آن را پیدا کند در صفحه دوم گوگل پنهان کنید. تمامی این سخنان برای بیان اهمیت جایگاه‌های نخست گوگل است. رسیدن به این جایگاه امکان پذیر نیست مگر با توجه به قوانین سئو محتوایی و سئو فنی وب سایت شما.

سئو محلی چیست؟

سئو محلی چیست | دیجیتال مارکتینگ و افزایش سئو محلی

سئو محلی (local seo) مفهومی جدید در بهینه سازی وب سایت‌ها است. اهمیت این بخش از سئو از آن جایی مشخص شد که گوگل توانست مکان جغرافیایی افراد را بررسی کند و علاوه بر تشخیص مکان کاربران نتایج جستجو را برای آن‌ها به تفکیک مکانی که قرار داشتند نشان داد. این جرقه ای بزرگ برای کسب و کار‌هایی است که خدمات حضوری ارائه می‌دهند.

مطالعه بیشتر: تعرفه طراحی سایت در مشهد

به عنوان مثال اگر شما صاحب یک رستوران، اطراف مکانی تاریخی و توریستی باشید و بتوانید خدمات خود را به خوبی در فضای گوگل شرح دهید، هر مسافری که داخل هتل، مهمانسرا، و یا ویلای اجاره ای خود با سرچ دنبال رستوران باشد، اول به اسم رستوران شما برخورد خواهد کرد و یکی از گزینه‌های پیش روی مسافران و توریست ها خواهید شد. این در حالی است که اگر موفق به جلب نظر مخاطبین شوید و مشتریان شما نظر مثبتی راجع به تجربه خود از رستوران شما به اشتراک گذاشته باشند قطعا می‌توانید از قدرت دایره مشتریان راضی استفاده کنید و رستوران خود را به رستورانی پر طرفدار تبدیل کنید.

اهمیت لوکال سئو

در این بخش با استفاده از بیان نتایج تحقیقات نشان خواهیم داد که رفتار مخاطبین در مواجهه با نتایج حاصل از سئو محلی چیست .

 • تعداد جستجو‌های محلی – به عنوان مثال جستجوی عبارت‌هایی همچون آرایشگاه نزدیک، رستوران نزدیک، لوله کشی نزدیک و… – در سال‌های اخیر 85 درصد افزایش داشته است.
 • بیش از نیمی از کاربران گوگل قبل از مراجعه حضوری به فروشگاه‌ها، از سرچ گوگل برای یافتن اقلام مورد نظر خود استفاده می‌کنند و به مقایسه قیمت‌ها می‌پردازند و سپس به صورت حضوری به فروشگاه منتخب خود مراجعه می‌کنند. در صورتی که به این جامعه گسترده توجه نکنید و در فضا دیجیتال حضور نداشته باشید در زمان بسیار کوتاهی از یاد‌ها خواهید رفت.
 • هجده درصد از افرادی که با استفاده از لوکال سئو کالا و یا خدمات مورد نظر خود را پیدا می‌کنند کمتر از 24 ساعت اقدام به خرید و یا دریافت خدمات می‌کنند.
 • 34 درصد از افرادی که با استفاده از لپ تاپ در گوگل به جستجوی اقلام و یا خدمات مورد نظر خود هستند اقدام به خرید حضوری از فروشگاه‌های حاضر در فضای دیجیتال می‌کنند.

حضور در فضای دیجیتال

برای حضور در فضای دیجیتال و درک پاسخ سوالی همچون تاثیرلوکال سئو چیست مراحل زیر را انجام دهید و به عوامل تاثیر گذار بر سئو محلی توجه کنید:

 1. برای حضور در فضای دیجیتال و اختصاصا استفاده از مزایای لوکال سئو ابتدا باید با استفاده از بخش صفحه کسب و کار من در گوگل بروید و اطلاعات وب سایت خود را وارد کنید و سپس منتظر تاییدیه گوگل شوید. مدت زمان گرفتن -تاییدیه از گوگل ممکن است 2 هفته طول بکشد.
 2. اطلاعات تماس خود را وارد کنید.
 3. مرحله سوم قراردادن نقشه گوگل در وب سایت شما است.

عوامل تاثیر گذار بر سئو محلی

عوامل تاثیر گذار بر سئو محلی | لوکال سئو در مشهد

بسیاری از کسب و کار‌ها که از اهمیت سئو محلی مطلع شده اند از متخصصین امور سئو جویا می‌شوند که عوامل تاثیر گذار بر لوکال سئو چیست؟ عوامل گوناگونی بر افزایش سئو وب سایت محلی وب سایت شما تاثیر گذار است. در واقع هر عاملی که به گوگل کمک کند تا لوکیشن کسب و کار شما را بهتر شناسایی کند، عوامل تاثیر گذار بر سئو لوکال نامیده می‌شود. در این بین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. استفاده از تگ‌های گوگل برای نشان دادن موقیت کسب و کار به کاربران
 2. درخواست اسنیپت‌های مرتبط با کسب و کار شما
 3. توجه به متا تگ‌ها و سئو کلی وب سایت
 4. ایجاد صفحات جدا برای شعبات مختلف
 5. درخواست ثبت نظر مشتریان در رابطه با محصولات و خدمات
 6. حضور در شبکه‌های اجتماعی و به روزرسانی مرتب شبکه‌ها

افزایش سئو محلی بدون دردسر

سئو محلی بدون دردسر در مشهد | تحول در کسب و کار با سئو محلی در مشهد

اکثر افراد به دلیل نداشتن تخصص لازم در امور دیجیتال از انجام اموری همچون سئو محلی سر باز می‌زنند و به عبارتی ترجیح آن‌ها انجام امور کم دردسر است. به عنوان مثال کارت ویزیت چاپ می‌کنند، ویزیتور و بازاریاب استخدام می‌کنند، تراکت‌های تبلیغاتی چاپ می‌کنند و یا با شرکت‌های تبلیغاتی تماس میگیرند و در قبال پرداخت هزینه ای بسیار زیاد کسب و کار خود را از طریق بیلبورد‌ها به همشهریان خود معرفی می‌کنند و البته در نظر دارند که تاثیرات این تبلیغات موقتی است و به دردسر‌های این راهکار‌ها بی توجه اند چرا که در اثر انجام مکرر در نظر صاحبین کسب و کار این امور بی دردسر تر هستند.

این درحالی است که اگر از طریق آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ مشهد اقدام به بهینه سازی وب سایت خود نمایید بدون صرف هزینه اضافی می‌توانید از تاثیرات بلند مدت فضای مجازی استفاده نمایید و با استفاده از متخصصین حاضر در شرکت دیجیتال مارکتینگ اتود بدون دردسر سئو لوکال وب سایت خود را راه اندازی و پیگیری نمایید. آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود همواره در تمامی زمینه‌های مورد نیاز شما اعم از طراحی وب سایت مشهد ، طراحی استراتژی نقشه راه کسب و کار، تولید محتوا مشهد ، سئو وب سایت مشهد به صورت حرفه ای، آنالیز رفتار مخاطبین ، تولید محتوای هدفمند، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، گوگل ادز و… فعالیت می‌کند و از ابتدا تا انتهای راه پیشرفت همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با متخصصین سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود با ما در تماس باشید.

سخن آخر

گوگل با بیش از 200 معیار مختلف وب سایت شما را ارزیابی می‌کند و برای کسب امتیاز از گوگل باید به این 200 معیار توجه داشته باشید. توجه به 200 معیار مورد نظر گوگل نیازمند هزاران فعالیت تخصصی در فضای دیجیتال است. یکی از این عوامل توجه به سئو محلی وب سایت در مشهد است و برای آن باید اقدامات مختلفی انجام دهید که در این مقاله به تفصیل به آن‌ها پرداخته شد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن