7 اصل جذابیت در طراحی سایت | طراحی سایت مشهد

7 اصل جذابیت در طراحی سایت

اصل جذابیت در طراحی سایت به چند عامل وابسته است که این عوامل در کنار هم سبب می‌شود یک سایت جذاب شود. نکته دیگری که علاوه بر محتوا و اصول سئو در هنگام طراحی وب سایت اهمیت بسیار بالایی دارد طراحی ظاهری و نکات گرافیکی وب سایت‌ها می‌باشد. بیشتر بازدیدکنندگان سایت فقط در مدت زمان 5 ثانیه تصمیم می‌گیرند صفحه سایت را ترک کنند یا بمانند. در صورتی که ظاهر وب سایت جذاب باشد بازدید کننده جذب آن شده و از ترک سایت خودداری می‌کند. اکنون که به اهمیت این موضوع پی برده شد در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه به چند فاکتور مهم که در جذابیت سایت تاثیر دارد اشاره کنیم.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت مشهد چه نقشی در تحول کسب و کارهای سنتی دارد؟

مقدمه

اصول بنیادی جذابیت در طراحی سایت

رعایت اصل جذابیت در طراحی سایت سبب زیاد شدن ترافیک سایت می‌شود. همان طور که در مقالات طراحی سایت شرح دادیم، طراحی سایت نیازمند همکاری تیمی است که این تیم افراد متخصص در زمینه فنی، هنری و نظری در این گروه وجود دارند. چرا که جنبه‌های هنری و نظری به برقراری ارتباط بین کاربر و کسب و کار و جنبه‌های فنی به فناوری کد نویسی و اجرای آن اشاره دارد. اما اصل جذابیت در طراحی سایت همان جنبه هنری و نظری آن است که در نهایت این موضوع می‌تواند منجر به افزایش فروش محصولات شود.

اصل جذابیت در طراحی سایت

تصاویر

یکی از تاثیرگذارترین اصول جذابیت طراحی سایت، تصاویر است. تصاویر منحصر به فرد، خلاق و بامزه سبب ایجاد حس خوب در کاربر می‌شود. کاربر آزاد است که مطالب سایت را مطالعه کند اما اگر بتوان با کمک تصاویر، کاربر را به سایت جذب کنید از این طریق می‌توان پیام خود را به آن‌ها انتقال دهید. اگر تصاویر با خدمات کسب و کار مرتبط باشد کاربر به راحتی آن را درک می‌کند.

رنگ‌ها

نقش رنگ در طراحی سایت مشهد

بعد از انتخاب تصویر خلاق و زیبا که می‌تواند موجب جذب مخاطبان زیادی شود، رنگ‌ها هم می‌توانند جزء اصل جذابیت طراحی سایت باشند. انتخاب رنگ بر چگونگی درک برند تجاری افراد موثر است. استفاده از رنگ‌ها معانی متفاوتی دارد که درک این موضوع بسیار مهم است چرا که رنگ بر درک کاربر اثرگذار است. اگر برای برند رنگ خاصی را انتخاب می‌کنید پیشنهاد ما به شما این است که از همان رنگ برای سایت خود استفاده کنید. چرا که این کار موجب حفظ قدرت و تمرکز برند می‌شود.

محتوای جذاب و منحصر به فرد

با وجود اینکه انتخاب بهترین عکس و بهترین رنگ که جزء اصل جذابیت در طراحی سایت است، برخی از کاربران به دنبال محتوای مفید و کابردی هستند. در صورتی که محتوای سایت به اندازه کافی مفید نباشد کاربر به سرعت از سایت خارج شده و سبب پایین آمدن ترافیک سایت می‌شود. پس محتوا باید تلفیقی از گیرایی، جذابیت همراه با کارایی را داشته باشد.

چیدمان سایت

نقش چیدمان در طراحی سایت مشهد

چیدمان طرحی متعادل که با آن بتوان محتوایی را به راحتی در معرض نمایش گذاشت را باید جزو اصل جذابیت در طراحی سایت قرار داد. تحقیقات انجام شده بر روی رفتارهای کاربران برای چیدمان سایت نشان می‌دهد که توجه غالب بازدید کنندگان در یک سایت به قسمت‌های بالایی مطالب بیشتر می‌باشد. امروزه از این روش در طراحی سایت‌ها استفاده می‌شود و بخش‌های مهم را در قسمت‌های بالایی قرار می‌دهند چرا که بیشترین تاثیر در جذب بازدیدکنندگان دارد.

ساختار اطلاعات

نقش ساختار اطلاعات در طراحی سایت

همانطور که در بالا در مورد کابردی بودن محتوا صحبت کردیم؛ می‌دانیم که محتوای قرار داده شده در سایت باید به طور مستقیم نیاز مخاطب را برطرف سازد. در کنار این موضوع، منسجم بودن مطلب و محتوا این بخش را تکمیل می‌کند. ترک کاربر از سایت ممکن است به دو علت اتفاق بیفتد حالت اول وقتی است که دسته بندی‌های مطالب و محتوا در وب سایت گیج کننده باشد. حالت دوم وقتی ایجاد می‌شود که لینک سازی نادرست در ساختار دسترسی به صفحات سایت وجود داشته باشد. که هر دو موضوعی مهم در سئو سایت محسوب می‌شوند.

مطالعه بیشتر: سئو سایت چیست و چه کمکی به افزایش فروش می کند؟

انتخاب فونت مناسب

متن و انتخاب فونت مناسب سهم بزرگی در زیبایی سایت دارد. نه تنها تولید محتوا با کیفیت، عکس، رنگ و… از اصل جذابیت در طراحی سایت به شمار می‌روند بلکه به کار بردن فونت مناسب که کاربر بتواند محتوا را بخواند هم در جذابیت سایت تاثیرگذار است. به عنوان مثال استفاده از فونت‌های مختلف یا فونت‌هایی که خواندن آن‌ها دشوار است سبب می‌شود تاثیرات منفی در سایت داشته باشد.

تست وب سایت

تست طراجی سایت مشهد

برای اینکه ببینید همه اصول جذابیت در طراحی سایت مشهد را به کار گرفته‌اید نیاز است که بعد از طراحی، سایت را آزمایش کنید. به این معنا که فاکتورها و عوامل مختلف مانند سرعت وب سایت (gtmetrix) را در سایت تست کنید تا با نحوه تاثیرگذاری آن بر کاربر آشنا شوید. این کار سبب می‌شود از تغییر دادن همزمان چند عنصر خودداری کنید.

سخن آخر

رعایت اصل جذابیت در طراحی سایت موجب ترافیک قابل توجهی در سایت می‌شود. امروزه تکنولوژی با سرعت زیادی رو به رشد است و انتخاب شرکت طراحی سایت مشهد سبب عملکرد بهتر کسب و کار و در نتیجه افزایش در آمد می‌شود. انتخاب رنگ، فونت، گرافیک، صفحه آرایی زیبا و… همه از عوامل تاثیرگذار در سرمایه گذاری وب سایت می‌باشند. همه این عوامل به برندسازی کسب و کار شما که نشانگر تجاری است کمک می‌کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود در کنار بهره‌مندی از نیروهای متخصص و با دانش در حوزه دیجیتال، با خدمات گسترده در فضای دیجیتال در تلاش است تا به بهترین خدمات سئو و بهینه سازی، طراحی سایت در مشهد را به مشتریان خود ارائه کند. کارشناسان با تجربه ما به شما کمک می‌کنند تا سایتی منحصر به فرد داشته باشید. اگر هنوز در انتخاب طراحی سایت مشهد دچار شک و تردید هستید با ما تماس بگیرید. مجموعه اتود در طی این مسیر همراه با شماست و لحظه به لحظه به رشد کسب و کار شما می‌اندیشد.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن