نکات طراحی سایت مخصوص کسب و کارهای کوچک

7 مورد از نکات طراحی سایت مختص کسب و کارهای کوچک

امروزه با گسترش روزافزون تکنولوژی به کار بردن نکات طراحی سایت که ابزاری قدرتمند برای ایجاد مشاغل می‌باشد ضروری است. به این دلیل که این روزها همه نگاه‌ها به وب سایت‌های جذاب می‌باشد. صاحبین وب سایت‌ها با به کاربردن نکات طراحی سایت از جمله فونت‌ها، رنگ‌ها، محتوای باکیفیت، تصاویر و… سبب جذب بازدیدکنندگان می‌شود. یکی از دلایل راه اندازی وب سایت در سال‌های اخیر، کسب و کارهای کوچک است که این بیزینس‌ها امروز نقش آن‌ها پررنگ‌تر و با اهمیت شده است. در این مقاله از سایت اتود به طور خلاصه این نکات را برای کسب و کارهای کوچک شرح داده‌ایم.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت مشهد ارزان مختص کسب و کارهای کوچک

مقدمه

در دو سه سال اخیر پاندمی کرونا در کل دنیا سبب شد کسب و کار آنلاین در بیشتر مشاغل اهمیت پیدا کند. اما با این حال نیمی از کسب و کارهای کوچک هنوز موفق به راه اندازی سایت نشده‌اند. برای کسب و کارهای کوچک طراحی سایت از بهترین روش‌های کسب درآمد و افزایش آن است. داشتن سایت و استفاده از نکات طراحی سایت نه تنها موجب کمک به مشاغل کوچک می‌شود بلکه سبب جذب بازدیدکننده شده و می‌تواند محصولات و خدمات به فروش برسد که در نهایت این کار باعث پیشی گرفتن از رقبا می‌شود. استفاده از نکات طراحی سایت جدا از ساختار و رنگ خصوصیات دیگری دارد که برای وب سایت‌های کسب و کار کوچک ضروری است.

در لیست زیر به 7 مورد از نکات طراحی سایت کسب و کار کوچک اشاره شده است که می‌تواند تاثیر مطلوبی در سایت‌ها بگذارد.

محیط کاربری ساده و پرهیز از محیط شلوغ

محیط ساده وب سایت

یکی از نکات طراحی سایت کسب و کار کوچک این است که طراحی باید ساده و در عین حال جذاب باشد. اطلاعات بیش از حد یا طراحی پیچیده می‌تواند کاربر را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین طراحی مرتب نیز پیام حرفه‌ای بودن را به کاربر می‌فرستد. پیشنهاد ما به شما این است که وب سایت خود را بیش از حد شلوغ نکنید و به کاربران خود تجربه تماشای دلپذیری بدهید.

گوگل باید بتواند سایت شما را به راحتی پیدا کند

یک سایت مرتب، محتوای با کیفیت، URL های مناسب، سایت مپ، کلمات کلیدی مرتبط از جمله فاکتورهای نکات طراحی سایت هستند که به موتورهای جست و جو از جمله گوگل این امکان را می‌دهند که وب سایت کسب و کار کوچک را به راحتی ایندکس کنند. طراحی سایت برای مشاغل کوچک باید حداقل شامل سئو سایت اولیه باشد و همچنین پیدا کردن یک پلت فرم مناسب سئو سایت برای ساخت و نگهداری وب سایت از نکات ضروری است و می‌توان این کار را به راحتی با کمک مشاورههای وب سایت انجام داد.

مطالعه بیشتر: سئو سایت چیست و چه کمکی به توسعه کسب و کار می کند؟

جزئیات تماس به راحتی قابل مشاهده باشد

اینکار ممکن است بدیهی‌ترین کار به نظر برسد، اما شرکت‌های طراحی ‌سایت کسب‌وکارهای کوچک معمولاً این نکته از نکات طراحی سایت را نادیده می‌گیرند. شماره تلفن و آدرس ایمیل باید به صورت برجسته در وب سایت و در صورت امکان در بالا و پایین هر صفحه نمایش داده شود. یک صفحه “تماس” در پایان باید ایجاد شود که نه تنها شامل شماره تماس، بلکه آدرس ایمیل، آدرس فیزیکی کسب و کار و نقشه همراه با مسیرها و ساعات کار شرکت باشد.

برندسازی حرفه‌ای

برند سازی با طراحی سایت مشهد

یکی از ساده‌ترین نکات طراحی سایت مختص کسب و کارهای کوچک این است که از هرگونه بی‌اهمیتی درباره ظاهر وب‌سایت کسب‌وکار اجتناب کنید و روی ارائه ظاهر حرفه‌ای که با برند تجاری همخوانی دارد، تمرکز کنید. پیشنهاد ما به شما این است که رنگ‌هایی را به کار ببرید که در لوگوی برند شما برجسته هستند. انتخاب یک الی دو فونت و استفاده از آن‌ها به طور مداوم در سراسر وب و همچنین به کاربردن گرافیک و تصاویر هماهنگ و مکمل وب سایت می‌تواند در ظاهر سایت تاثیرگذار باشد.

طراحی ساده و منحصر به فرد

طراحی منحصر به فرد سایت

اگر طراحی سایت توسط خودتان یا توسط شرکت‌های طراح انجام شد باید هدف شما ایجاد وب سایتی باشد که نشان دهنده برند شما باشد که اینکار با رعایت نکات طراحی سایت حاصل می‌شود.

اولین برداشت کاربر از سایت مهم‌ترین است چرا که کاربر را جذب یا دفع می کند. اگر از الگویی وب سایت استفاده می‌کنید که شبیه به هزار الگوی دیگر در اینترنت است شما هرگز نخواهید توانست تاثیری بر ذهن کاربر ایجاد کنید. صفحه اصلی هر وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است پس بنابراین باید اطمینان حاصل کرد که صفحه اصلی به اندازه کافی چشم‌گیر است که توجه بیننده را به خود جلب کند.

هیچ چیز به اندازه طراحی نامناسب ظاهری وب سایت نمی‌تواند برای بازدیدکنندگان دلسرد کننده باشد. همچنین بهم ریختگی و نامرتب بودن سایت می‌تواند آسیب بزرگی برای وب سایت ایجاد کند و می‌توان تضمین کرد که بازدیدکنندگان را به سمت رقبا روی می‌آورند. طراحی سایت ساده، کاربرپسند و تمیز بدون هیچ گونه زواید و تزیینات غیر ضروری از نکات طراحی وب سایت کسب و کارهای کوچک می‌باشد.

نمایش محصولات و خدمات

نمایش محصولات در طراحی سایت

یکی از نکاتی که در طراحی سایت برای کسب و کارهای کوچک باید در نظر گرفت این است که نباید محصولات و خدمات زیادی را در یک صفحه نشان داد چرا که موجب بهم ریختگی ذهن کاربر می‌شود. همواره باید این نکته را در نظر بگیرید که فقط به مدت چند ثانیه فرصت دارید تا یک مشتری را در صفحه خود نگه دارید یا از دست بدهید.

حتی اگر طراحی سایت حرفه‌ای داشته باشید اما محصولات شما به خوبی نمایش داده نشود، مشتریان قبل از خرید از شما دو بار فکر می کنند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر شرکتی هستید که محصولات را به صورت آنلاین می‌فروشید، عکس‌ها، تصاویر و توضیحات محصول را به طور واضح و مناسب در سایت قرار دهید.

زمان بارگذاری سریع سایت

صرف کردن زمان زیاد برای بارگذاری در سایت ممکن است موجب کلافگی کاربر شود. زمان بارگذاری سایت را نیز می‌توان با انتخاب هاست خوب بهبود بخشید. از لحاظ فنی رعایت کردن این نکته از طراحی ضروری است. به این معنا که هنگام طراحی سایت کسب و کار کوچک باید اطمینان خاطر پیدا کنید که در جهت پشتیبانی، سرور و پهنای باند مناسبی داشته باشد. لازم به ذکر است که یک طراحی گرافیکی شدید می‌تواند زمان بارگذاری را کاهش دهد و به این علت ممکن است مشتریان احتمالی را از بین ببرد.

لازم به ذکر است جدا از این 7 نکته، نکات دیگری را در نظر بگیرید تا قدرت و کارایی بیشتری به عملکرد وب سایت خود بیافزایید.

سخن آخر

موفقیت در دنیای امروزه به توانایی به دست آوردن مشتری وابسته است. به دست آوردن هزاران نفر تنها از طریق روش‌های سنتی نه تنها امکان پذیر نیست بلکه بسیار پرهزینه و غیرقابل اعتماد است. ایجاد وب سایت برای کسب وکارهای کوچک سبب می‌شود هزینه‌های کمتری پرداخت شود و همچنین دسترسی به از افراد بومی و غیر بومی بیشتر است. درصد بسیار زیادی از پژوهش‌ها نشان می‌دهد که کسب و کارهای کوچک با راه اندازی وب سایت و رعایت کردن نکات طراحی سایت مشهد توانسته‌اند به درآمد خوبی دست یابند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود در کنار بهره‌مندی از نیروهای متخصص و با دانش در حوزه دیجیتال، با خدمات گسترده در فضای دیجیتال در تلاش است تا به بهترین شکل ممکن نیاز مشتری را از لحاظ تکنیکال، زمان و حتی از نظر اقتصادی متناسب با بودجه مشتری آن را طراحی کند. کارشناسان ما در زمینه طراحی سایت مشهد کسب و کارهای کوچک روشهایی را به کار میبرند که منجر به سوق مشتریان به سطوح بالاتری از درآمد نسبت به قبل شده اند.

شما می‌توانید برای طراحی سایت مشهد خود از طریق تماس با کارشناسان ما اقدام به تهیه بهترین وب سایت نمایید. مجموعه اتود در طی این مسیر همراه با شماست و لحظه به لحظه به رشد کسب و کار شما می‌اندیشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن