اصول سئو طراحی سایت

بلاگ, مقالات طراحی وب سایت

اصول سئو طراحی سایت یکی از مهمترین مباحثی است که امروزه برای دیده شدن در فضای دیجیتال به آن پرداخته می شود. همه ما برای ورود به دنیای دیجیتال نیاز به یک وب سایت خواهیم داشت. اما داشتن یک وب سایت به تنهایی همه آن چیزی که شما برای پیشرفت و رقابت در این عرصه نیاز دارید نیست. کسب و کار شما برای به روز بودن و رقابت علاوه بر حضور در دنیای دیجیتال به وسیله یک وب سایت، به مجموعه‌ای از اعمال برای دیده شدن هم نیاز دارد. شما در این مقاله با یکی از مهم ترین اصولی که برای دیده شدن وب سایت خود نیاز دارید آشنا خواهید شد. این اصل تحت عنوان سئو شناخته می شود. در طراحی وب سایت مشهد رعایت این اصول بسیار حائز اهمیت است. که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید.

[ مطالعه بیشتر: طراحی وب سایت در مشهد چه کمکی به توسعه کسب و کار ها در این شهر می کند ؟ ]

مقدمه

 

رعایت اصول سئو و بهینه سازی در طراحی وب سایت مشهد | تیم طراحی اتود

 

موتور های جستجو از جمله گوگل معیارهایی برای سنجش وب سایت‌ها تعریف کرده اند که در مجموع رعایت کردن این اصول به وب سایت شما کمک می‌کند تا هم مورد پسند مخاطب قرار بگیرید و هم از سوی موتور‌های جستجو امتیاز کسب کنید. هر چه طراحی یک سایت و تولید محتوایی که برای سایت انجام می‌دهید بیشتر مورد توجه مخاطب قرار بگیرد سایت شما اصطلاحا user friendly و یا کاربر پسند‌تر تعریف می‌شود و همین امر باعث می‌شود تا موتورهای جستجو به سایت شما امتیاز بدهند و و بدون شک مرحله به مرحله در جایگاه بالاتری در لیست جستجو قرار می‌گیرید، تا جایی که روزی در جایگاه اول گوگل قرار خواهید گرفت. یکی از کارهایی که باید برای کسب جایگاه اول انجام دهید رعایت اصول سئو طراحی سایت است.

سئو چیست؟

قبل از بررسی اصول سئو طراحی وب سایت باید به شناخت عبارت سئو بپردازیم. سئو یا SEO در واقع از کنار هم قرار گرفتن حروف اول عبارت Search Engine Optimization تشکیل شده است که این عبارت به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. بهینه سازی موتور جستجو مجموعه ای از اعمال، دستور العمل‌ها و تکنیک‌هایی است که در مجموع به بهبود جایگاه وب سایت شما در موتور جستجو کمک خواهد کرد.

چرا سئو؟

 

تعریف سئو و تاثیر آن بر رشد بهینه بودن طراحی وب سایت مشهد

 

پیش از آنکه ما به آموختن اصول سئو طراحی وب سایت بپردازیم باید جواب یک سوال را بدانیم. سوال این است که سئو چه کمکی به وب سایت ما خواهد کرد؟ در واقع باید بپرسیم چرا سئو؟ با توجه به اینکه کاربران اینترنت روز به روز افزایش می‌یابد و بنا بر آمار به دست آمده روزانه میلیارها سرچ در گوگل انجام می‌شود. که بخشی از این کاربران مشتریان بالقوه شما هستند و به گوگل اعتماد دارند.

فرض کنید که شما فروشنده لباس زنانه هستید و روزانه هزاران نفر در گوگل عبارت “خرید لباس زنانه” یا عبارت‌هایی مشابه با همین عبارت را سرچ می‌کنند که این آمار نشان دهنده تعداد افرادی است که ماهانه برای خرید لباس در اینترنت جستجو می‌کنند. در نتیجه جستجو گوگل برای آن‌ها لیستی از مرتبط ترین سایت‌ها را پیشنهاد می‌دهد. بسیار اتفاق نادری است که بعد از گشت و گذار در سایت‌هایی که در صفحه اول نمایش داده می‌شوند کالا یا خدمت مورد نظر خود را پیدا نکنند.

[ مطالعه بیشتر: تولید محتوا مشهد چیست و چه کمکی به سئو وب سایت های می کند ؟ ]

 پس اگر وب سایت شما بر اساس امتیازات کسب شده در صفحه دوم و سوم و بالاتر از این باشد به ندرت کسی می‌تواند شما را پیدا کند. چرا که آمار‌ها حاکی از آن است که تنها کمتر از 5 درصد از کاربران برای یافتن نتیجه به صفحات بعدی جستجو بروند. و این یعنی شما هزاران مشتری بالقوه که به دنبال خرید از شما بوده‌اند را از دست داده اید. و راه رسیدن به صفحه اول نتایج جستجو کسب امتیاز از طریق رعایت اصول سئو در طراحی وب سایت است.

اصول سئو طراحی وب سایت

 

بررسی مهمترین اصول سئو و بهینه سازی در طراحی وب سایت

 

بسیاری از افراد، سئو را محدود به نوشتن مقالات با استفاده از کلمات کلیدی می‌دانند و تنها بر این بخش تمرکز می‌کنند این در حالی است که اگر از همان ابتدا بر اساس اصول سئو طراحی وب سایت قدم بر ندارید از تاثیرات بالقوه آن محروم خواهید ماند. در صورتی که شما در طراحی وب سایت از قواعد سئو پیروی کنید، بهینه سازی بخش‌های مختلف وب سایت شما با سرعت بسیار بیشتری پیش خواهد رفت.

بررسی سرعت وب سایت

یکی از اصول سئو طراحی وب سایت با در نظر داشتن سرعت مناسب است. سرعت هر صفحه وب به نحوه برنامه نویسی سایت، سرعت هاست و سرعت اینترنت کاربر وابسته است. بخشی که توسط صاحب وب سایت قابل کنترل است باید بهینه سازی شود. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهایی همچون pingdom و یا google page speed insight سرعت وب سایت خود را چک کرده و نکاتی که باید برای سرعت بهتر سایت خود رعایت کنید را به شما ارائه خواند داد.

بهینه سازی URL

 

تاثیر URL ها بر رشد و سئو وب سایت

 

URL و یا ادرس دامنه باید در ساده ترین شکل ممکن باشد. قانون کلی در مورد دامنه این است که باید تمامی موارد غیر ضروری از قسمت URL حذف شود. URL های کوتاه بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو هستند و البته نکته مهم این است که راحت تر به اشتراک گذاشته می‌شوند.

اصول سئو طراحی سایت و تگ ها

موضوع اصلی صفحه با تگ H1 مشخص می شوند و هدینگ‌ها هر کدام قواعد مخصوص به خود را دارند که به طور خلاصه از قوانین زیر پیروی می‌کنند.

  • هر صفحه یک هدینگ اصلی با تگ H1 دارد .
  • زیر مجموعه های H1 با هدینگ H2 مشخص می‌شوند، به عنوان مثال هر کدام از تیتر های این صفحه هدینگ H2 دارند که زیر مجموعه موضوع اصلی با هدینگ H1 قرار می‌گیرند.
  • زیر مجموعه های هدینگ H2 با هدینگ H3 مشخص می‌شوند.

و…

طراحی وب سایت ریسپانسیو

 

بررسی اصول رسپانسیو بودن در طراحی وب سایت مشهد

 

ریسپانسیو بودن یا واکنشگرا بودن وب سایت مسئله مهم دیگری است که باید در مجموعه اصول سئو طراحی وب سایت مورد توجه قرار گیرد. کاربران از ابزار‌های گوناگونی برای جستجو و گشت و گذار در وب سایت‌ها استفاده می‌کنند. ابزار‌هایی همچون کامپیوتر، لب تاپ، تبلت، موبایل و … هر کدام از این ابزار‌ها صفحه نمایشی مختص به خود با اندازه‌ها و رزولوشن‌های متفاوتی دارند. وب سایت‌ها برای نمایش داده شدن در آن‌ها باید هنگام طراحی واکنشگرا یا ریسپانسیو طراحی شوند و تا وب سایت در همه انواع این ابزارها بدون مشکل قابل نمایش باشند.

سخن آخر

با گسترش استفاده از فضای دیجیتال نیاز به وب سایت برای کسب و کارها بیش از پیش احساس می‌شود. ما در این گفتار به ارائه توضیحی از بهینه سازی وب سایت و بیان اصول سئو طراحی وب سایت پرداختیم. تیم اتود فعال در ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ مشهد با ارائه خدمات تخصصی به طراحی وب سایت مشهد با رعایت تمامی قوانین سئو در راه ورورد به دنیای دیجیتال همواره همراه شما خواهد بود. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات این شرکت و دریافت مشاوره رایگان، می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

× از اتود بپرس!