زمانیکه وارد حوزه بهینه سازی سایت و سئو می شوید، و یا قصد دارید به دیده شدن سایت خود کمک کنید؛ یکی از مهم ترین مواردی که با آن رو به رو خواهید شد، بحث ساخت بک لینک است. در واقع بک لینک موقعیتی است که لینک هایی از یک وبسایت در صفحه یک وبسایت دیگر قرار بگیرد. یک بک لینک خوب باعث می شود تا شاهد این مسئله باشید که رتبه کلمات کلیدی سایت شما در گوگل افزایش می یابد.

اکثر افراد به دنبال روش های میانبر در این زمینه می باشند و دائما از افرادی که در این زمینه فعال هستند، می پرسند که راز موفقیت شما چیست؟

واقعیت غیرقابل کتمانی که هیچ یک از این افراد علاقه ای به دانستن آن ندارند این است که هیچ رازی در میان نیست؛ ساخت یک بک لینک فوق العاده کار بسیاری می طلبد و این آخرین چیزی است که خواهان شنیدن آن هستند.

از آنجایی که ساخت بک لینک قوی و معتبر وقت بسیار زیاد و تخصص بالایی را می طلبد، شما در این زمینه به یک تیم حرفه ای نیاز دارید که با دقت و نظم بالا و همچنین دانش کافی در کنار صرف وقت بسیار زیاد به افزایش اعتبار واژگان کلیدی شما، کمک کند. دپارتمان سئو سایت اتود با سابقه بسیار طولانی و درخشان خود در زمینه سئو و بهینه سازی سایت، در این مسیر شما را همراهی خواهد کرد.

مطالعه بیشتر: آشنایی با تعرفه های سئو سایت مشهد

ساخت بک لینک

1) شناسایی سایت هایی با بک لینک های فوق العاده برای ساخت بک لینک

اولین گامی که باید برای ساخت بک لینک های فوق العاده بردارید، یافتن سایت هایی است که بک لینک های فوق العاده ای دارند. برای یافتن این سایت ها شما نیاز به تسلط نسبی بر بحث سئو و بهینه سازی سایت دارید. گروه اتود به علت سابقه طولانی فعالیت در حوزه سئو می تواند در کوتاه ترین زمان لیست بهترین سایت هایی که در حوزه تخصصی کاری شما فعالیت می کنند را تهیه و ارائه کند و از این طریق مشخص می کند که سایت شما بایستی چه ویژگی هایی را دارا باشد.

2) یافتن دلایلی که موجب گرفتن بک لینک می شود

نحوه ساختن بک لینک

شما در این مرحله بایستی محتوای سایت های مرتبط با حوزه کاری خود که بک لینک های فوق العاده ای را دریافت کرده اند، آنالیز کنید. در این مرحله شما متوجه می شوید که چه محتوایی موجب ارجاع سایت های دیگر به سایت شما می شود.

3) استفاده از محتوای خاص و با کیفیت برای ساخت بک لینک قوی

تولید محتوا یکی از بخش های زیر مجموعه سئو محسوب می شود و در صورت تسلط به این حوزه می توانید با تولید محتوای خاص و با کیفیت به ساخت بک لینک های خوبی منجر می شود. پیشنهاد ما به شما استفاده از متخصصین این حوزه است. گروه طراحی سایت مشهد اتود توانایی این را دارد که ضمن تولید محتوایی ساده، قابل فهم و مفید بتواند با استفاده از ساختار های مشخص موقعیتی را فراهم آورد تا محتوای شما دیده شود و به عنوان یک مرجع برای دیگر سایت ها مورد استفاده قرار گیرد.

4) ارتباط با برترین سایت ها در حوزه محتوای شما

اینکه بدانید چه افرادی بهترین ارجاعات را در حوزه کار شما داشته اند برای ساخت بک لینک بسیار مهم است چراکه می توانید از طریق ارتباط گرفتن با آن ها و شناسایی فردی که مشخصا مطلب مرتبط با شما را نوشته است می تواند مفید باشد. از این طریق شما ممکن است بتوانید با معرفی متن خودتان به آن افراد از آن ها ارجاع دریافت کنید.

5) معرفی محتوای سایت به اینفلوئنسر ها و بلاگر ها در بحث ساخت بک لینک

بک لینک گرفتن

شما ارجاعات بسیاری را می توانید از طریق اینفلوئنسرها و بلاگر ها دریافت کنید. شناسایی اینفلوئنسر و بلاگر مرتبط با حوزه کاری شما و انجام مکاتبات مربوط به بازاریابی محتوای سایت شما، همه و همه تحت پوشش پکیج بهینه سازی وسئو سایت گروه اتود قرار می گیرد.

انواع بک لینک

انواع بک لینک

انواع بک لینک ها بطور کلی به دو دسته nofollow و dofollow تقسیم می شوند. بطور کلی اگر هدف شما دیده شدن در فضای گوگل است بهتر است وقت خود را برای جذب بک لینک های nofollow  نگذارید. تیم اتود بسته به نیاز شما بک لینک های مناسب با فضای سایت شما را ایجاد می کند.

بک لینک dofollow

به ساده ترین شکل ممکن می توان گفت که بک لینک dofollow لینکی است که nofollow نباشد.

در واقع زمانیکه در یک سایت دیگر به سایت شما بک لینک داده شود و این فرایند بدون دریافت اخطار  rel=“nofollow”از جانب موتور جست و جو گر گوگل صورت بپذیرد و همچنین این بک لینک تاثیر مستقیم خود را بر روی افزایش رتبه واژگان کلیدی سایت شما بگذارد، به آن لینک dofollow گفته می شود.

بک لینک nofollow

بک لینک nofollow

زمانیکه به سایت شما بک لینک داده شود اما این بک لینک حاوی کد اخطار rel=“nofollow” باشد و ب روی رتبه بندی سایت شما تاثیر مستقیم نگذارد به آن بک لینک nofollow می گویند. در اکثر مواقع بک لینک هایی که در قسمت کامنت های وبلاگ ، شبکه های اجتماعی،محتواهایی با حمایت مالی و… قرار داده می شوند در دسته بک لینک های nofollow قرار می گیرند.

البته بک لینک های nofollow بصورت مستقیم تاثیری بر روی امتیاز شما در موتور جست و جو گر گوگل ندارد اما می تواند از طریق ایجاد ترافیک در سایت ، تبلیغ برند و کمک به جذب بک لینک های dofollow در سایت شما، به شما در توسعه سایت کمک کنند.

کلام آخر

امیدواریم که شما با خواندن این مطلب، ضمن درک مفهوم بک لینک و دلایل اهمیت آن، روش های ساخت آن را به خوبی فرا گرفته باشد. در صورت نیاز به پشتیبانی و درخواست انجام این مراحل توسط دپارتمان سئو سایت اتود، می توانید با شرکت دیجیتال مارکتینگ اتود تماس حاصل فرمایید.

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر سوالی دارید از ما بپرسید!
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سئو و طراحی سایت
پشتیبان سئو و طراحی سایت
پشتیبان اتود
WeCreativez WhatsApp Support
دپارتمان سوشال مدیا
پشتیبان اینستاگرام
پشتیبان اتود
به بالای صفحه بردن